Po odvolání byl trest změněn na doživotí. Důvodem mnoha podobných teroristických akcí, ve kterých měl prsty, nebo o nich aspoň věděl či mohl vědět, bylo jasné stanovisko ukrajinské nacionalistické mládeže, která nekompromisně požadovala vlastní stát, což bylo pro Polsko nepřijatelné.

Ačkoliv u nás měli jediný zájem – dostat se k Američanům a utéct Rusům – byly proti nim nasazeny policejní pluky doplněné dobrovolníky, kteří je spíš honily po lesích, než že by s nimi opravdu bojovaly.Příznačné bylo, že samotný Stepan Bandera se dostal po skončení 2. světové války tajně na Západ do Bavorska, ale teroristické aktivity UPA v SSSR byly definitivně potlačeny až v polovině padesátých let. Boje s banderovci, kteří se snažili projít a někdy i probít na Západ, probíhaly také v Polsku a v Československu.

Pak přišla naděje na změnu; populární herec Zelenskyj totiž je od března 2019 novým prezidentem Ukrajiny, když 74 procenty hlasů převálcoval čokoládového oligarchu a agenta CIA Porošenka, na něhož zbylo jen 26 procent Ukrajinců, jejichž průměrný plat činí zhruba 200 USD...

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) s cejchem zbabělce a v duchu hesla Banderovců: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo jsou tvojí nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství?

Petříček byl po pěti letech první český šéf diplomacie, který do Kyjeva zavítal a řečnil, že Ukrajina musí bojovat současně na dvou frontách, proti ruské agresi na východě a druhou frontou je potřeba modernizovat zemi. Označil též jasný oficiální postoj ČR, který odsuzuje ruskou anexi Krymu a podporuje sankce EU vůči Rusku.

Krymští Tataři: http://www.rukojmi.cz/clanky/1717-krymsti-tatari-za-valky-slouzili-u-wehrmachtu-a-ss-vystehovani-z-krymu-nebyl-zadny-trest-nybrz-akt-stalinova-milosrdenstvi

Co řekl na Krym bývalý prezident Francie Giscard d’Estaing: „Vzhledem k uvedené historii na Krymu žili jen Rusové. Když Nikita Chruščov chtěl dát větší váhu Sovětskému svazu na půdě OSN, ohlásil, že ‚objevil‘ Ukrajinu a Bělorusko a tím přidal další dva hlasy pro SSSR. Ukrajině daroval Krym, což bylo bezprecedentní. Už tehdy jsem si myslel, že to bylo umělé a křehké. A návrat Krymu do Ruska byl široce podporovaný veřejností. Pouze tehdy, když se problém rozšířil na východ Ukrajiny, začal jsem se o to zajímat,“ řekl d’Estaing.

Poznamenal také, že je nemožné popřít, že ukrajinská vláda byla zkorumpovaná. „Předání moci na Ukrajině lze ale jen stěží nazvat demokratickým procesem, je to hra oligarchů. Co se týče Spojených států, je pravděpodobné, že podporovaly a inspirovaly povstání. A pak zamířily politiku sankcí proti Rusku – politiku, která byla porušením mezinárodního práva..." dodal Giscard d’Estaing...

Kdo opravdu může osobovat právo na seznam občanů, na které osobně uvalí sankce, a to, aniž s nimi o nich mluví, dokonce i bez šance se ospravedlnit? S ohledem na hospodářské sankce nesměřující proti jednotlivcům, ale proti ruskému státu, jak můžeme ignorovat skutečnost, že jsou škodlivé pro obě strany – Rusko i Západ – poškozují jejich vzájemný obchod?“ ptá se francouzský politik.

Konečně polští představitelé uznali, že vyvraždění polských důstojníků v Katyni je sice děsivý čin svými 22 tisící zabitými, avšak genocidou lze označit až brutální vraždy na Volyni. A přitom to není tak dávno, kdy na barikádách kyjevského Majdanu plápolaly červeno-černé vlajky.

“Banderovci” tvoří jednu ze stran opozice a Západ moc neví, co s tím. Dělá, jako vždy, že nic nevidí. Holt, provozní slepota… Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA).

Počátkem ledna 2019 šel Kyjevem opět ohnivý pochod Banderovců. Svět je infikován zločiny proti lidskosti; na počátku třetího tisíciletí propuká bezpočet krvavých válek, děsivou situaci má za sebou Ukrajina, kde se dál odehrávají hrůzné masakry v duchu banderovské tradice. Kdo z nás by kdy tušil, že stejná zrůdnost potrvá ještě v lednu 2015 v zemi, ze které už během Majdanu uprchlo na milion rusky mluvících občanů a stovky jich byly zabity…?

Přesto se v Kyjevě, Dnětropetrovsku a ve Lvově uskutečnily pochody s pochodněmi na počest Stephana Bandery. Účastníci si připomínali 106. výročí narození tohoto ukrajinského nacionalisty a zločince. Nejpočetnější bylo shromáždění v ukrajinském hlavním městě. Podle některých zdrojů se ho mělo účastnit několik tisíc Banderových pohrobků. Hořící pochodně připomínaly nacistické řádění v Norimberku, Berlíně a jiných německých městech. Mráz z té hrůzy šel po těle, stovky Židů se už vystěhovaly do Izraele; nový holocaust je děsí.

Akci pořádala banderovská strana Svoboda a neonacisté Pravého sektoru. Průvod skončil na náměstí Majdan; vůdce Svobody Oleh Tjahnybok označil Moskvu za tradičního agresora. Poslanec za stranu Svoboda Andrij Iljenko prohlašoval, že všichni bojovníci za svobodu Ukrajiny, zejména Stephan Bandera a Roman Šuchevyč, by měli být oficiálně uznání za národní hrdiny;  Šuchevyč byl spoluvelitelem praporu Nachtigal, který se ještě před příchodem Němců do Lvova v roce 1941 podílel na vyvraždění mj. asi 4,5 tisíce místních Židů...
 

Celý článek ZDE: http://www.rukojmi.cz/clanky/9564-kdo-to-byl-stepan-andrijovic-bandera-naci