Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dvě třetiny Američanů se bojí říkat, co si myslí. A jak je tomu u nás doma v Česku?

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Z vlastní celoživotní zkušenosti vím, že říkat nahlas nebo psát o tom, co si člověk skutečně myslí, se minimálně ekonomicky nevyplácí. Naštěstí jsem už v důchodu a mohu si tudíž říkat kde chci co chci, ale s tím psaním je to horší.
Na Echo24.cz jsem se dočetl, že podle právě publikovaného výzkumu se 62% Američanů bojí říkat své názory nahlas.

  • dve-tretiny-americanu-se-boji-rikat-co-si-mysli-a-jak-je-tomu-u-nas-doma-v-cesku
Na podzim konkrétně na začátku listopadu čekají Američany hned troje volby a netroufám si tipovat jak to dopadne resp komu dá hlas zatím mlčící většina.
V americké společnosti prý stoupá strach ze ztráty zaměstnání v souvislostech nikoli ekonomických, ale politických. Současná politická korektnost v kombinaci s narůstajícím levicovým extrémismem jsou příčinou současného rozdělení společnosti nejenom v USA.
 
V EU není situace lepší. Nechci malovat čerta na zeď, ale mám obavu, že se dožiji časů, kdy kritika EU bude trestná. Konec konců předsedkyně Evropské komise paní Jourová plní úkoly svého zaměstnavatele určitě úspěšně. Podle hesla "Koho chleby jíš, toho píseň zpívej".

Proč si to myslím? Protože si nemyslím, že preventivní mazání příspěvků na Facebooku, Twitteru, Googlu či jinde, je správnou cestou k lepším zítřkům. Bohužel i v Evropě je autocenzura a cenzura na denním pořádku. O Číně nemluvě.

Patřím ke generaci, která zažila dobu, kdy se doma mluvilo jinak než na veřejnosti. Proč mám ale pocit, že ta doba se vrací? Vím, že mé názory a postoje nikdy nebyly většinové a když tady občas něco napíši, tak vždy počítám s tím, že mi z administrace napíší, že článek musel být stažen, protože porušuje kodex blogera. Znám hodně lidí, kteří byli odejiti ze svých zaměstnání právě jenom a pouze na základě toho, že nahlas říkali, co si mysleli. No a z tohoto blogu bylo taky hodně blogerů odejito. Já zatím zůstávám a pokud mi to zdraví dovolí a pokud budu mít potřebu a chuť něco říci veřejně, tak to napíšu. Jestli mi to ale u strážců veřejného pořádku projde je otázkou...

A co se týče těch voleb v USA, tak si dovolím tipovat, že Trump opět vyhraje. A těším se na ty protažené obličeje komentátorů CNN a ČT, až se budou vyjadřovat k výsledkům voleb slovy, že "tohle tedy nečekali"
 

Facebook komentáře