Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dohoníme Ameriku.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

V novinách jsem se též dočetl, že jeden americký stát se na požadavek vojáků na zvýšení platů vyjádřil: To byste brali víc než učitelé. Takže to nejde. Co nám brání v následování tohoto amerického státu?

  • dohonime-ameriku

Když bude brát vysokoškolsky vzdělaný učitel o dvě stovky víc než vysokoškolsky vzdělaný voják, tak se za dvě hodiny vše vyřeší. Poslanci problematiku řeší řadu let. Nulový výsledek. Akorát pořád berou rance chechtáků a skutek utek. Proč tam vůbec na takových postech jsou? Jestliže někdy voják musí dělat přesčasy, tak by měl mít na hodinu třeba o 7 Kč víc. A bylo by to. Jako Češi v Amazonu.

Teď jsou v médiích stále zprávy o X- počtu nových generálů. Vzhledem k tomu, že armáda se skládá z asi jedné zesílené divise, tak to by snad stačil nanejvýš generál jeden. Zatím se generálové rojej, že Mičurin by nad tou úrodou zbledl závistí. Klad to má snad jedině v tom, že by snad mohli mít na spartakiádě svoji vlastní skladbu. Jako například – rodiče s dětma. Zrovna tak generálové u hasičů. 

Podle záběrů v televisi prvního generála hasiče stvořil Havel. Ze záběrů jsem nabyl dojmu, že tento mladý muž byl asi jeho kamarád. Že by z divadla? Havlovi poradci odvedli zoufalou práci. Nepráci? Každý přeci ví, že když je to od vody, tak to nejsou generálové, ale musejí to být admirálové. Jako Horatio Nelson nebo Isoroku Jamamoto. Navíc, učitelé jsou na tom mnohem hůř než generálové. Dřív, než byly propisky, tak si generálové mohli ublížit tak ostře nabroušenou tužkou.

Celej život jsou schovaný a chráněný samopalníkama. Takovej učitel (ka) jsou celý pracovní život ohrožováni. Nejsou anonymní, ale vydáni všanc nevůli řady žáků i rodičů. ( Zatím k nám nedorazily přestřelky jako v amerických školách.) Co není, jistě bude. Takže by učitelům měly být přiznány všelijaké výsady a odchod do důchodu, jako generálům.

Facebook komentáře