Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Den, kdy Západ umřel...

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Západní demokratická kultura vznikla na židovsko-křesťanských kořenech. Z těch jsou odvozeny zákony, padni komu padni. Velkou výhodou i slabinou jsou volby. Kdyby hlasovali otroci za Spartakova povstání, povstali by a bojovali by?
Západ si vždy vážil lidského života svých voličů.

Britové ale raději obětovali neznámé "kavkazany" z Československa a nedbali plamenného projevu pozdějšího zachránce W. Churchilla, který jako jediný vystoupil proti Mnichovské dohodě:"Anglie si mohla vybrat mezi hanbou a válkou , vybrala si hanbu a stejně bude mít i válku".

  • den-kdy-zapad-umrel

Obávám se, že i po jeho projevu by většině Britů byla milejší hanba, než čest a boj. Stalo se, jak předpověděl lord Churchill.

Po 2. Světové válce - snad i díky Churchillovi - byla postavena železná opona a za ní se ježily zbraně na obranu svobody před komunistickou diktaturou. Západ se zdál být neochvějným bojovníkem za svobodu neváhající těžce krvácet, pokud bude nutno se nedat pokořit.

S ochabující hrozbou vítězství komunismu následně ochabuje i vůle. A "tábor míru a socialismu" neočekávaně exnul.

Pak přišel syndrom, který znají i záchránáři. Člověk vzpírající se smrti zjistí, že záchrana je na dosah ruky, přestane bojovat a zemře.. u nás polevila hrozba diktatury a nastal dolce vita. Navždy.Navždy?

Multikulturní společnost 90. let tomu pevně věřila. Dobrou vůlí lze člověka předělat. Levicová učení kázala dobro o sto šest hlavně ve školství, které chrlilo absolventy roztodivných profesí. Ideologie dobra ničila vůli většiny položit třeba život za právo být svobodný.

Dobu lze hezky popsat citátem z filmu Demolition Man se Stalonem v hlavní roli: "Buď dobrý".

Ale v tu samou dobu přišla fatwa na Salmona Rushdieho. Tedy beztrestnost a odměna pro jeho vraha. A milióny věřících muslimů v ulicích. To oni byli ochotni krvácet za svou víru! Nesouhlasím s fatwou, ale mám respekt k jejich víře, která si s naším právem ... no, udělala z něj trhací kalendář.To oni jsou schopni za svou pravdu umírat! A duch vždy porazí hmotu!

Británie, dřívější bašta demokracie se opět zalekla, nemajíc Churchilly. Ukázala, že tváří v tvář masám demokracie hanebně selhává a není schopna vymoci právo byť i násilím. Slabost, která bude příčinou dalších selhání tváří tvář nátlakovým skupinám.

Byly tu však ještě USA, které právě Británii ( a tím i svobodné Evropě) pomohly dvakrát v 20. století. Strážkyně demokracie a nejsilnější ekonomika Světa. Bylo kam ustoupit. Bylo.

Masové bouře obyvatel v USA v době minulé i nedávné - pokud se staly násilnými - řešila Národní garda.

Prakticky každý prezident minulé dekády zažil střelbu v ulicích a vynucení zákonů často i za cenu nejvyšší.

Politici - guvernéři států- měli při potlačování rabování a násilností podporu médií a dokonce i opozice. Právo je právo a rabování, či zabíjení je zločin bez ohledu na barvu kůže a je nutné vynutit jeho dodržování i za cenu krve na ulicích. Dříve, než poteče krev nevinných.

Letos se tak prvně nestalo. Nečekáme na soud nad policistou. Davy už ví, že při zatýkání osoby s kriminální minulostí a podezřelou z dalšího závažného trestného činu, došlo k vraždě. A líbají se nohy spoluobčanům v mylném dojmu, že se prolíbají ke smíru.

Sochy "oživnou a skáčí" do řek, mladičtí demostranti sprejují monumenty těch, co se zasloužili o náš blahobyt, včetně vzpomínaného Churchilla.

Života bído, přece tě mám rád. Miluji život miluji stejně jako miluji svobodu.

Mnoho chytrých hlav varuje před brzkým koncem naší civilizace.

Podle světově proslulého profesora a egyptologa Bárty, splňuje naše civilizace všechny znaky, které vykazovaly minulé civilizace těsně před kolapsem. Ne stupnici od jedné do deseti odhaduje, že se nalézáme na osmičce.

Coby vědec odmítá odhadovat čas do kolapsu Západu. Říká správně, že kolaps socialismu neodhadli ani analytici západních tajných služeb. Může to být zítra stejně jako za dvacet let. Ale přijde.

Dobře my. Nezasloužíme si svobodu.

Problém se svobodou je ten, že nám tuze chybí, když není. Získat ji zpět trvá velmi často déle, než lidský život.

Evropa je ztracena a my, mlčící většina, čekáme na signál. Žádný nepřijde.

Pokud někdo zvedne hlas jako Sinón varující před Trojským koněm, je umlčen dobroději a poštvána policie na něj. Buď dobrý! Jinak?

Dokonce ani Blaničtí rytíři nevyjeli. A nevyjedou...

Autor: Luděk Peleška
Zdroj: https://peleska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753775

{modulepos underarticle}

Facebook komentáře