Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Co třeba strhnout sochy Karla IV a sebelikvidace Západu

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Včera mi psal kamarád, který bydlí v New Yorku a který má dva sousedy, kteří jsou policisté. Jeden je nyní v neschopnosti, protože ho přizabil jakýsi demonstrant hasicím přístrojem.

Druhý přemýšlí, že od policie odejde, protože při násilnostech a následných policejních zákrocích je vše nahráváno a každá policejní rána navíc může znamenat trestní stíhání... Tolik z dopisu, který jsem včera obdržel.

  • co-treba-strhnout-sochy-karla-iv-a-sebelikvidace-zapadu2

Nejen Amerika, ale i Evropa pokračuje ve svém sebezničujícím a sebemrskačském nastavení. Jsme údajně rasisté, ale do Evropy a do Ameriky proudili a proudí tisíce uprchlíků. Lidé jsou obětí policejní zvůle, ale až na výjimky je západní svět v porovnání se zbytkem světa stále světem bezpečným a jakkoli to policisté někdy nepochybně přeženou, nikde nevládne jakási uniformovaná junta propojená s prezidentem.

University jsou prý v hlubokém úpadku, ale přesto studovat MIT, Harvard, Stanford, Cambridge a mnohé další je snem mnoha lidí na světě a jsou to různí diktátoři či oligarchové, kteří svým dětem platí školné na „zkorumpovaných školách na západě“. Proč je nenechají studovat ve svých krásných rodných zemích? Nemáme prý na západě svobodu, ale zkuste demolovat výlohy či mlátit policajty někde v Rusku nebo Číně. Nyní je nový hit a to ten, že Západ zneužíval otrockou sílu a to především z Afriky. Proto musí sám sebe potrestat.

Nedělám si o Západu přehnané iluze, vím, že rasové problémy (nejen) v Americe existují, ale přesto Západ nechci vidět jen v černých barvách (zatím snad toto přirovnání mohu použít...) Jistě je třeba o zachování demokracie neustále usilovat, je třeba chránit lidi před případnou policejní zvůlí, je třeba poctivě reflektovat svoji historii, je třeba bránit se proti tzv. korektnosti, která se v posledku stává novou totalitou, ale není třeba propadat sebezničujícím postojům, jak hrozný je Západ, tak jak to vidíme třeba v posledních dnech na některých demonstracích proti rasismu.

Když už jsme u rasismu, jistě se shodneme, že se jedná o jev nežádoucí, špatný a v posledku nesmírně nebezpečný. Jenže je třeba si připomenout, že není jen bílý rasismus... a že nejen „black lives matter“, ale především „human lives matter“.

Stejně tak je stupidní bourat sochy některých osobností minulosti, které měly otroky. Pak totiž musíme měřit stejnou měrou a měli bychom hodit do Vltavy třeba sochu Karla IV., který jako člověk své doby měl ne otroky, ale nevolníky, což ale v posledku co se lidských práv týkalo, bylo hodně podobné. Vlastně bychom měli zlikvidovat všechny nebo většinou soch nobilit a to až do zrušení nevolnictví. Stejně tak by měla postupovat celá Evropa. Možná by těch soch moc nezůstalo.... A nakonec by bylo dobré zakázat i Bibli, protože starozákonní patriarchové též měli otroky a Bible otroctví neodsuzuje, ale, řekneme, polidšťuje.

Někdy se obáváme, že Západ nevydrží tlak islámských radikálů, migrační vlny, kyber-válku s Ruskem a Čínou, extrémní sucha, vymírání a nevím co ještě. Obávám se, aby vydržel válku sám se sebou nebo proti sobě. Aby ho nezničil jakýsi druh selhání politické autoimunity...

A na závěr věta, která je dnes v některých kruzích již téměř zakázaná. Západ skutečně není tak špatný a jeho anticko-židovsko-křesťanské kořeny jsou dobré. Nepodřezávejme si je!

Autor: David Novák

Zdroj: https://novakdavid.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753269

 

Facebook komentáře