Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Co to vlastně řekl ten prezident?

Kauza Vrbětice zatřásla Evropou. Dva ruští špioni vyhodily do vzduchu sklad munice ve Vrběticích. Ti dva špioni tady určitě byli. Před sedmi lety si udělali selfíčko na Staromáku. A pan prezident řekl, že to je jako důkaz málo.

  • co-to-vlastne-rekl-ten-prezident

To je to tak jednoduché, aby dva lidi vyhodili do luftu tak rozsáhlý sklad munice, že při tom způsobili škodu za miliardy? Trošku to na zdejším blogu popsal pan kolega Větvička, jak by se to muselo provést, aby došlo k řízené, plánované destrukci takového rozsahu. To je práce pro celé komando a i tak ta příprava zabere nějaký čas. Že by si ostraha nevšimla, že jí běhá po areálu nějaké komando, které tam nemá co dělat?

Nebylo by od věci, aby statečná ČT 24 pozvala do studia nějakého odborníka na trhaviny, aby vysvětlil, jak se taková munice uskladňuje, jak je prováděn předepsaný dozor a ostraha, jaké je předepsané zabezpečení? Těžko si lze představit, že zrovna u nás je možné aby takové věci "za miliardy" a tak nebezpečné, byly uskladněny v nějakých dřevěných barácích v areálu obehnaném rezavějícím, místy děravým plotem se dvěma hlídači, kteří se zřejmě střídali po 12-ti hodinách. Žádné kamery, žádné elektronické zabezpečení. Takto možná skladoval munici Napoleon, ale dnes?

Tak jsme vysypali 18 ruských diplomatů, s tím, že jsou to agenti. Dobře, opravdu jich tu tolik být nemusí. Jsme sebevědomá, hrdá země, takže tu paritu zavedeme v celé naší diplomacii? 23 Rusů u nás, 23 Čechů v Moskvě. Kolik je tu Američanů na adrese Tržiště 15? A našich v Americe? Stejně? A u jiných států to taky srovnáme? To by bylo bezva.

Kauza Vrbětice je opět o slabé operativnosti jak vyšetřovacích, tak justičních orgánů. Ty výbuchy se odehrály před 7 lety. 7 let vyšetřování přineslo zajištění jednoho selfi, z kterého vyšetřovatelé poznali dva agenty namočené do kauzy Skripal. Čuk a Gek jak je připomněl pan Větvička. Je to samozřejmě všechno v rámci utajení, tak se zřejmě asi už nic nového nedovíme. Rusko na nás provedlo těmito agenty velice nebezpečný útok. Tak to je a hotovo.

Připomnělo mi to rok 1977, kdy byl národ nucen odsoudit chartu 77. Nikdo dohromady nevěděl o co jde. Přesto se demonstrativně odsuzovalo a nevědělo se co. Kauza Vrbětice mě připadá podobná. A to jsem si myslel, že nic takového už nikdy nemůže nastat. Abychom demonstrativně tleskali něčemu, co nám nikdo nevysvětlil.

Přineslo to šanci na nové frontální útoky opozice na vládu. Ještě pro zvýšení kalibru se opět začala přetřásat kauza Střet zájmů premiéra Babiše. Opozice užij si to. Jsme-li ovšem hrdý, sebevědomý stát, tak v kauze Střet zájmů musíme zcela odmítnout jakékoliv šetření Evropskou komisí, opravdu jim do toho nic není, to musí rozhodnout naše justice, nikdo jiný.

Teď přijde na řadu plánovaná pomoc EU členským státům na stabilizaci po koronakrizi. Jakýsi Marschallův plán. Zase budou snahy tu pomoc něčím podmínit. Jestli jsme skutečně hrdá, sebevědomá země, plnohodnotný člen EU, tak jakékoliv podmínky odmítneme. Na stabilizační pomoc máme nárok, rozdávat se totiž bude i z našeho.

zdroj: https://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=769831

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře