Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Co se děje v našem mozku, když si představujeme budoucnost?

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Náš mozek se skládá ze dvou části, vědomí a podvědomí. Vědomá část mozku je ta část, které jsme si vědomi, když se náš mozek soustředí na jednu věc v určitém čase, ať už si myslíme, že je v tuto chvíli důležitá, nebo ne.
Podvědomí je část mozku, která nemyslí tímto způsobem. Podvědomý mozek vidí kompletní obrázek všeho, co děje, a to najednou. Podvědomí si je vědomé příchozích informací ze všech vašich smyslů najednou a to v každém okamžiku.

  • co-se-deje-v-nasem-mozku-kdyz-si-predstavujeme-budoucnost

Váš vědomý mozek ...

Množství informací, které zpracovává vaše vědomá část mozku je pouze polovina jedné miliontiny procenta z množství, které zpracuje vaše podvědomí. Navzdory celé kráse má vědomý mozek jednu velkou slabost, a to, dotáhnout věci, na které myslíte, do konce.Vědomý mozek je skvělá věc tehdy, když si něco představuje nebo myslí, ale pokud jde o to, aby něco dokázala udělat, je k ničemu. Vaše vědomá mysl je úžasná v oblasti, jak přijít s nápady, ale k ničemu, pokud jde o jejich plnění, protože se snadno rozptýlí. Průměrná osoba změní zaměření mysli každých 6 až 10 sekund. Vidíte, jak slabou koncentraci máme! Stanovení cílů je něco, co váš vědomý mozek zvládne udělat, ale nezvládne je už dotáhnout do konce a zajistit tak jejich splnění.


Naopak váš podvědomý mozek ...

Podvědomý mozek si pamatuje miliardy věcí, v perfektním pořadí, nejen minutu po minutě, ale po celý život. Jak často se rozptýlí? Nikdy! Kdyby se rozptýlil, už by jste byli mrtvi. Řídí totiž mimo jiné i všechny pochody v našem těle, včetně srdce. Dosažení cíle je něco, co umí jen vaše podvědomí.Takže mi dovolte, abych vás zeptat, které části mozku bych měl věřit, že splní mé sny? Ano, síla je ve vašem podvědomém mozku.

Napište si nějaký scénář, který si chcete přehrát, ve své představivosti jako ve filmu. Vaše podvědomí si bude myslet, že je to skutečnost. Podvědomí je v zajetí publika pro všechny filmy, které se hrají v naší hlavě.
Uvědomte si, že pouhá myšlenka způsobuje měřitelné biologické změny, nějaký hororový film může způsobit bušení srdce jako při závodu, zatímco jiný obrázek může vyvolat biologické procesy, které říkají, že vaše tělo se může uvolnit, např. pohled na krásné věci. Spojte své příběhy ve scénáři se silnými emocemi. Dobrý příběh vyvolává silné duševní obrazy a tyto obrazy mohou vytvořit emocionální reakci, která je silnější než to, co se skutečně děje v našich životech.

Zobrazte si proto ideální život tak, že přehodnotíte své vnímání reality, a jakmile se tak stane, realita bude odpovídat tomuto vnímání. Chápete to? Vaše realita se změní, tzn., že se váš život změní více či méně podle vašeho scénáře ve vaší mysli.

Jak efektivně jste schopni se pohybovat od nápadu z vaší vědomé mysli (představivost) do vašeho podvědomí (víra/akce), to určí váš úspěch v životě!

Vizualizace je klíčem k tomu, aby se to stalo, protože vaše podvědomí neví, že to, co vizualizujete, je pouze ve vašich představách. Je vědecky dokázáno, že podvědomí nerozliší skutečnost od představy. Za to má úžasnou schopnost naplnit ve skutečnosti to, co jste si vizualizoval. Váš životní scénář, který jste si vizualizovali a reagovali na něj, tak může změnit běh vašeho života. Váš život je takový, jaký si jej uděláte! Vy sami si jej tvoříte v každém okamžiku. Právě teď tvoříte svou budoucnost, jde jen o to, jestli o tom víte, nebo ne.

Zdroj: http://www.lanciger.eu/blog/id/co-se-deje-v-nasem-mozku-kdyz-si-predstavujeme-budoucnost

Facebook komentáře

Nejčtenější