Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čím víc ubývá věřících v Boha, tím víc přibývá vyznavačů Alláha…?

  • islam
Jde to s evropskou křesťanskou tradicí z kopce. V Boha v Česku věří necelá čtvrtina lidí, pouze desetina lidí se pravidelně modlí a navštěvuje kostel. Uvedl průzkum Střediska analýz a empirických výzkumů (SANEP). Nedávná návštěva papeže ovlivnila jen čtyři procenta Čechů, naopak proti církevním restitucím se v anketě postavily přes dvě třetiny dotázaných.

Je to zlé, že patříme mezi ateistické a sekularizované země? Je to špatné, že nedodržujeme Desatero a stáváme se konzumní společností, pro kterou je morálka, etika a slušné chování jen přežitek? Podle posledního sčítání lidu se v Česku hlásí přes 2,7 milionu lidí ke katolické církvi. Je to ale povzbudivé, když přímo šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek upozorňuje, že jeho strana se svojí současnou politikou snaží otevírat i lidem, kteří tradiční křesťanské hodnoty nevyznávají. OK. Může být...

Ovšem on jde ještě dál; chce zkrátka vypustit z názvu své strany slovo „křesťanská“… a to už je alarmující. Pro všechny evropské nemuslimy. V co anebo čemu věří, pan Bělobrádek? Nebudu raději hádat, ani jmenovat. Pouze jedna třetina voličů katolické KDU-ČSL jsou praktikující katolíci. Jak asi bude vypadat DU-ČSL...? Co by na to hluboce věřící Josef Lux? To by nenapadlo ani submisivního přeběhlíka ThDr. Josefa Plojhara. Jde o politickou stranu pro věřící nebo o stranu pro co nejvíc voličů? Jak to mají v CDU? Česko je malá zemička, která toho zase nemá šanci tolik globálně ovlivnit, ale varovný je fakt, že v 57 zemích světa zahrnutých do průzkumu agentury WIN-Gallup International bylo aktivních věřících křesťanů v průměru 59 procent, což je pokles o devět procentních bodů proti roku 2005. Za stejnou dobu vzrostl počet lidí, kteří jsou přesvědčenými ateisty, v celém světě ze čtyř na sedm procent.

Jestli věřím v Boha? Kdysi jsem chtěl být dokonce knězem, co byste čekali od desetiletého ogara, a proto jsem i ministroval. Přestože jsem se nakonec stal zpustlíkem, věřím, že věci se nedějí jen tak, pronic zanic. Až mi někdo vysvětlí a dokáže, jak vznikl Vesmír; kdy, odkud a z čeho, a co bylo, když nic nebylo, pak jsem ochoten provést revizionistický zásah do své víry…

Největší nárůst počtu ateistů byl přitom zaznamenán ve Francii, v níž se není ani čemu divit. Jde o zemí spontánní revoluce, co si to už před stovkami let rozdala přímo s klérem. Ke všemu je dnes v zemi Galského kohouta přes pět milionů muslimů. Už Friedrich Nietzsche, i když se narodil před skoro 170 roky a žil v polovědomém stavu jako duševně nemocný progresivní paralýzou, geniálně charakterizoval současnou morálku: „Žijeme všichni v hluboké lži, protože předstíráme, jako kdyby stále platila křesťanská morálka, ačkoli v ni v hloubi duše nevěříme…” Když už i blázen na to mohl přijít...?

A to je ono, křesťanská "morálka"; bijeme se odhodlaně do svých evropských hrudí, přičemž pokrytecky prohlašujeme, že pro udržení růstu populace starého kontinentu je třeba dát šanci 80 milionům migrantům z muslimských zemí. Nejde už o křesťanskou víru, ale o princip. Muslimové přece mají rodičky s osmi i více dětmi, zatímco pro zachování národa nestačí průměr pod dvě děti, což je problém evropských rodiček s křesťanským přesvědčením. Tak dáme muslimkám české občanství a ony budou za náš národní mančaft vesele rodit. Zaplaví Evropu svými dělohami a dětmi… Stane se křesťanství pátou kolonou islámu?

Nedávno zavražděný libyjský vůdce Muammar Kaddáfí v roce 2008 prohlásil: “Proč umírat za islám? Nepotřebujeme už teroristy ani sebevražedné atentátníky. Přes 50 milionů muslimů v Evropě ji samo změní za pár desítek roků na islámský kontinent…”

Za vše může dlouhodobý úbytek evropského obyvatelstva. Známe to, bohužel, tedy spíš Alláhužel, i z Česka, kde vzrůstající populační křivku drží děti imigrantů. Cizinců nyní v ČR žije přes 410 000 a legálně jich u nás pracuje necelých tři sta tisíc. Počet obyvatel České republiky stoupl meziročně o 65 tisíc na nynějších 10,446 miliónu, což výrazně ovlivnila přistěhovalci ze zahraničí. Porodnice zkrátka praskaly ve švech a za loňských prvních devět měsíců se u nás narodilo 91 300 dětí, tedy o 4900 více než za stejné loňské období. Už potřetí se u nás víc dětí narodilo, než kolik umřelo lidí.

Jednou z cest na udržení současného důchodového systému je řízená imigrace, která by do Evropy měla přivést hlavně desítky milionů muslimů. Není to jen vina EU, ale hlavně českých křesťanů, co se chovají příliš vzpupně. Viz chování kardinála Duky, co nám vyhrožuje žalobami a soudy, pokud 17 církvím vláda nevydá v rámci nejasných restitucí majetek, resp. pozemky a peníze za téměř 150 miliard Kč. Na otázku, zda souhlasí s restitucemi pro církve, odpovědělo kladně jen 17 procent lidí, tedy ne všichni věřící lidé, více než 68 procent s restitucemi nesouhlasí, 15 procent v této otázce nemá jasno. Průzkum se uskutečnil na reprezentativním vzorku 16.890 dotázaných ve věku 18 až 68 let.

Jezuitské učení vždy razilo heslo: ”chudoba, hanba, pokora”. Proto byl ustanoven řád Tovaryšstva Ježíšova, který se veřejně prohlásil za řád žebravých mnichů. Tento žebravý řád nesměl mít stálé jmění a musel žít jen z darů a podpor věřících a z nejistých almužen, jak to potvrzuje papež Pius V. v bule ze dne 7. července 1571. Pro židovské věřící v Boha začalo jejich martýrium v symbolické chvíli, jak pravil svatý Matouš: “Ježíš Nazaretský vešel do chrámu a vyhnal prodavače a kupující v nádvoří, zpřevracel stoly směnárníků i stánky prodavačů holubů. Je psáno: Můj dům bude zván domem modlitby, ale vy z něho děláte doupě lupičů…” Svatý Jan k tomu dodal: „Udělal si z provazů bič a všecky kupčíky a penězoměnce z chrámu vyhnal…“ A to byl první a na dlouhou dobu jediný nářez, který si farizeové museli vytrpět.

Globální pokles věřících je dán také každoročními zmatky v Chrámu Božího narození v Betlémě. Zažil jsem ten křesťanský trapas. Stojí za pozornost. Bazilika je spravována společně Římskokatolickou, Řeckou pravoslavnou a Arménskou apoštolskou církví. Správa chrámu je rozdělena a dodržování pravidel pečlivě sledováno, přičemž jakýkoliv zásah jedné církve do práv některé z dalších církví, může vyvolat vášnivý spor.

Desítky kněží a uklízečů přišli těsně před Štědrým dnem do Chrámu narození Páně, aby zametli podlahu, očistili zdi a lavice před nadcházejícími oslavami pravoslavných Vánoc, které bude arménská apoštolská a řecká ortodoxní církev slavit první lednový týden, v souladu s juliánským kalendářem. Nicméně úklidové práce se ošklivě zvrhly, když někteří řeckopravoslavní vstoupili do části chrámu, kterou mají ve správě Arméni. Vypukla potyčka mezi asi 50 „Řeky“ a 30 „Armény”.

Odjížděl jsem z Betléma judejského s rozpaky. Navíc když nad Chrámem zrození vyšla hvězda, zjistil jsem, že to není ta betlémská, ale pouze izraelská stíhačka F 15, letící na inspekční let.

V rámci hlavního týdne oslav 150 let Sokola slavil 1. července 2012 pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha mši svatou pro účastníky sletu. Mimo jiné řekl: „Myslím, že velmi dobře rozumíte slovům apoštola Pavla a běželi jste svůj závod naplno, nejen dodržováním předpisů „fair play“, ale vždy s vírou ve vítězství Pravdy, Svobody a lidského Bratrství. Vaše sestry i bratři tvořili vždy páteř prvního, druhého, ale i třetího odboje. Tváří v tvář skutečnosti vás prosím, vydejte se na cestu čtvrtého odboje. Povstaňme k odporu proti malomyslnosti a lenosti. Spolu se všemi slušnými lidmi je zapotřebí říct „Ne“ lžím, podvodům, krádežím, hrubosti, netolerantnosti, nezájmu o druhého, nezájmu a pohrdání společností, národem i naší vlastí…“

Inu, svatá slova, odboje je třeba a začal bych další defenestrací, ovšem, kdo pohrdá ve své chamtivosti společností, národem i naší vlastní, ten způsobuje odklon obyvatel od křesťanství, čímž nahrává islámu. Proč mě napadá poněkud absurdní asociace politicky ve čtvrtém odboji fungujícího kardinála Duky a ThDr. Josefa Plojhara, jenž se neslavně uvedl po návratu z vyhlazovacích koncentračních táborů Buchenwald a Dachau do českých dějin jako předseda Lidovců a v šesti vládách nejdéle sloužící ministr zdravotnictví v československých dějinách…?

Snímky Břetislav Olšer

http://olser.blog.idnes.cz/c/282646/Mila-Tano-Fischerova-neberte-mi-prosim-iluzi-Dekuji.html

http://olser.blog.idnes.cz/c/282483/Jak-ziskat-rozhreseni-za-tezke-hrichy-aneb-Kurva-hosi-gutentag.html

Jak Jan Hus vymrskal kupčíky KDU-ČSL z Parlamentu ČR…

EU se oddala islámu; chová se jako zrádce křesťanské Evropy…?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře