Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Černí proti bílým? To není ta podstata!

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

V pyramidě základních životních potřeb je pocit bezpečí a jistoty mezi těmi nejdůležitějšími. Patří do samotných základů, na nichž dále pak v životě stavíme a uspokojujeme potřeby vyšší.

  • cerni-proti-bilym-to-neni-ta-podstata

A co se dnes děje ve světě kolem nás, to nabourává v našem životě mnohem více, než se zdá. Žádná stavba nemůže pevně stát, když jí rozeberete základy.
Od pravěku člověk buduje nějakou svoji identitu. Patřit do nějaké skupiny, kultury, být propojen s lidmi, kteří mají podobné hodnoty, to jsou další potřeby, bez kterých nelze normálně fungovat. A celá staletí si to různým způsobem tyto skupiny lidí (kmeny, státy, národnosti, ...) chrání. Generace lidí pokládaly život za svoji kulturu, za svou příslušnost k národu a jeho ochranu.
A dnes?

Ve jménu totálně zdeformovaného významu demokracie se dějí neuvěřitelné věci.
Demokrat je člověk, který se podílí na tvorbě pravidel a po jejich schválení (což vůbec nemusí být přesně dle jeho představ, protože je tu mnoho různých názorů o daných pravidlech) se těmito pravidly řídí. A pokud někdo porušuje pravidla, každá funkční společnost musí mít nástroj na vymáhání těchto pravidel. Je to neuvěřitelně jednoduché.

Na tomto principu probíhá jediná správná výchova každého dítěte. Úcta a zapojení dítěte do tvorby pravidel, ale následně nekompromisní vyžadování jejich dodržování. Teprve poté z malého dítěte vyroste slušný člověk s respektem a úctou ke světu a lidem kolem sebe.

Pokud rodiče nedokážou udržet v raném dětství důslednost a dítě si může dělat a říkat, co chce, vyroste z něho, jak říká úžasný kouč Marián Jelínek, "eurospratek".
Eurospratek je člověk, který má plnou hubu demokracie a svobody, ale nedokáže respektovat vůbec nic. Prosazuje jen svoje, bojuje proti systému a pravidlům. Hází dlažební kostky a nadává a bije, ale vše dělá jen pro své zájmy. A taky dost často nejvíc řve, že je obětí rasismu. Je jedno, jestli mu je deset nebo padesát.

Eurospratek nazývá lidi, kteří dodržují pravidla, ovcemi. Slepými a blbými, protože on statečný, když se mu něco nelíbí, tak to rozbije a řídit se podle ničeho nebude.

On s tím nesouhlasí.

Eurospratek je dokonalý anarchista.

Poznáte je podle toho, že říkají v různých podobách: "Máme svobodu a demokracii, můžeme si dělat a říkat, co chceme." Tak jak to měli v dětství s neschopnými a nebo unavenými rodiči.

To je ale ryzí definice ANARCHIE.

No a tato anarchie má dvě varianty.

Jedna je, že prosazuji bezlimitně své.

A pak ta druhá podoba.

Prosazování práv jiných skupin na úkor domácí kultury a zvyklostí.
A to je základ hyperkorektnosti a rasismu naruby.

Je tu mnoho lidí, kteří otevírají dveře komukoliv, bez jeho znalosti, bez obezřetnosti, jestli ten člověk není nebezpečím. Ale neotevírají svoje dveře. Svoje dveře do svého obýváku. Otevírají naše společné dveře. Naší kultury, naší země, našich hodnot. A chtějí to rozhodovat za nás všechny.

Za druhé světové války tu padly miliony lidí za svou zemi.

A dnes tito anarchisté předávají svou zem bez boje. Bez rozumného prozkoumání, koho že si to do toho svého obýváku pouštím.

Tohle nikdo z nich u sebe doma neudělá, ale do obýváku společnosti jim to nevadí...

Skryté obrovské nebezpečí, které se plíživě a potichu vkrádá do naší kultury a pod velmi rozličnými názvy filozofií, sdružení a "dobrosrdečných" neziskovek nás může opravdu reálně zničit.

V rasismu a rasismu naruby je to stejné s anarchií.

Když budete žít ve společnosti, kde bude nějaká skupina mít privilegia, bude to bublat a dříve nebo později to vyplave na povrch a někdy i bouchne. Tímto zdravím pana Orwella.

Totéž je ale i v případě, kdy má jedna skupina privilegium v tom, že pro ni mnoho pravidel, která musí respektovat majoritní skupina, neplatí a nebo nejsou dostatečně vymáhaná.

Rasista je člověk, který to má v hlavě rozbité a nesnáší lidi jiné rasy a jiné kultury. Bez záminky, bez důvodu, jen proto, že jsou jiní než on sám. Ale těch moc není !
Většina, zcela jistě v ČR, nejsou rasisti, ale lidé, kterým vadí, že tu nějaká skupina nemusí dodržovat základní pravidla naší společnosti a kultury a tato jejich anarchie není trestána a pravidla nejsou vymáhána. Nastavte nekompromisně pravidla pro všechny a vymáhejte je u všech a většina lidí, dnes nazývaných rasisty, přestane mít problém a bude respektovat menšiny a může se zajímat i o jejich kulturu. To je cesta ke sblížení.

Rozhodně to ale není ta současná zvrácená cesta, že menšiny necháme ve velkém realizovat jejich anarchii a abychom nebyli rasisty, budeme držet hubu.
Dnes v USA jsou největšími rasisty ti, kteří s baseballovou pálkou ničí všechno, co je bílých. Ale USA je vůbec dokonalou laboratoří slepých uliček. Pod blýskavým pozlátkem něco neskutečně smrdí.

Black lives matter? A co takhle Democrats lives matter. Human respect lives matter.

Černí, bílí, žlutí, modří, židi, křesťané, muslimové, budhisti, scientologové, ... je to úplně jedno.

Víra, barva pleti, kultura, to není to, co nás rozděluje.

Rozděluje nás nebezpečně jedno jediné. Anarchie x skutečná demokracie.
Eurospratci ve všech myslitelných podobách a barvách kontra lidé, kteří byli vychováni k respektu a úctě.


A které z těchto dvou skupin jsou více chráněné? A jakými zvrácenými filozofiemi je to obhajováno?

Koho se reálně zastává náš domácí systém?

Autor: Pavel Rampas
Zdroj: https://rampas.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753510

Facebook komentáře