Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Budou občané Spojených států reprezentovat v Londýně Čínu či USA..?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • usa_made-in-china
Americké kongresmany rozpálilo do běla zjištění, že reprezentanti Spojených států na XXX. Letních olympijských hrách v Londýně sice nastoupí v uniformách vyvedených v národních barvách, tedy červené, bílé a modré, tyto oděvy však mají ještě jeden doplněk - štítek s nápisem Made in China. Zažil hrdý americký národ někdy něco potupnějšího, kromě Pearl Haboru...? Co s uniformami? Spálit...?

Jde přitom o super kvalitu, přičemž se o Číně traduje, že vyrábí samé zmetky...? Tak jak to vlastně je...? Napsal mi pan obr kolodej, že jsem se provinil dle § 261 sbirky, ktery rika:..."Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné zločiny nacistů nebo komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta..." To vše mám prý za to, že je mým favoritem Čína, občas že pochválím Kubu nebo Rusko a Vietnam...  Ale koho mám chválit, USA, zadlužené více než 18 biliony USD, které si musí nechat šít uniformy pro své olympioniky v Číně...?

Není však větší šance, že by se tímto trestním činem zapsal do dějin sám velký Dalajláma? Že zmíněný paragraf platí jen v Česku? Čísla nerozhodují. Smůla, ale jeho znění přece nemůže být tolik rozdílné. Nebo snad jsou v Indii či USA jiná lidská práva než u nás...? Připomeňme si rok 1951 a jeho dopis předsedovi Maovi:

"Předsedo Mao Ústřední lidové vlády. Tento rok koncem dubna 1951 vyslala místní vláda v Tibetu pět delegátů vybavených plnou mocí vedených Kaloon Ngapoi do Pekingu, aby vedli mírové rozhovory s delegáty jmenovanými Ústřední lidovou vládou. Na bázi přátelství uzavřeli delegáti obou stran 23. května 1951 smlouvu Ústřední lidové vlády a místní vlády v Tibetu o opatřeních k mírovému osvobození Tibetu. Tibetská místní vláda, jakož i církevní a sekulární představitelé jednomyslně podporují tuto smlouvu a pod vedením předsedy Maa a Ústřední lidové vlády budou aktivně podporovat Lidovou osvobozeneckou armádu v Tibetu, aby konsolidovala národní obranu, vyhnala imperialistické vlivy z Tibetu a zabezpečila sjednocení teritoria a suverenitu vlasti. Tímto telegramem Vás o tom informuji. Dalajláma Tibetské místní vlády, 24. října 1951, 24ho 8. měsíce roku zajíce tibetského kalendáře..."

Že by si šel "sednout" i Dalajláma, co zcela prokazatelně podporuje komunistickou genocidu Karla Marxe, který se stal spolu s Béďou Engelsem potencionálním realizátorem zločinů komunismu...? Dalajlámova slova to jasně dokazují: “Pořád jsem marxista. Marxismus má morální etiku, zatímco kapitalismus je pouze honbou za ziskem… Komunistický režim v Číně přinesl jejím obyvatelům neslýchaný blahobyt… Milionům lidí se životní úroveň zlepšila … ovšem je nutné najít východisko mezi životní úrovní a svobodou…"

A což Barack Obama? Také jedním ze svých projevů nic a nikoho nezradil? Cituji: „Američané nebyli a nikdy nebudou ve válce s Islámem. Nebylo to náboženství, které na nás tento zářijový den zaútočilo. Byla to Al-Káida, bohužel skupina těch, kteří náboženství zneužívají…“ Tato slova vyřkl v den, v němž si Američané připomínali na tři tisíce obětí atentáů na USA. Asi zapomněl, že protiteroristický boj vedou Spojené státy proti statisícovým armádám v Afghánistánu, Iráku či Pákistánu.

Význam vyrovnané vzájemné obchodní bilance zdůrazňoval v minulých dnech americký prezident Barack Obama na úvod schůzky s čínským viceprezidentem Si Ťin-pchingem. Spojené státy přitom dlouhodobě z Číny dovážejí víc zboží, než ho do Číny vyvážejí. Obama před jednáním v Bílém domě také ocenil mírový vzestup Pekingu do postavení světové velmoci. Si Ťin-pching by měl letos na podzim stanout v čele vládnoucí Komunistické strany Číny, což představuje rozhodující krok ke jmenování do funkce hlavy státu. Ve funkci hlavy nejlidnatějšího státu světa vystřídá Chu Ťin-tchaa. Holt, ty komunista, já kapitalista. Zločiny komunismu? Genocida v Tibetu...? Nevím, neslyšel jsem... Chcete od Číny peníze, zapomeňte na Dalajlámu, píše se v pravidlech pro evropské firmy, obchodujcími s ČLR...

A co šestnáct premiérů EU, kteří stáli v řadě nedávno ve Varšavě ve frontě na 20minutové slyšení u komunistického šéfa Číny Si Ťin-pchinga? Nečas nechyběl. Jejich pokorné supliky také nemluvily o porušování lidských práv, ani o genocidě v Tibetu. Tedy ji schvalovaly a podporovaly, resp. si za své mlčení kupovali miliardové zakázky.

Neměl by obr kolodej spíš napsat o § 261 sbirky prezidentu USA Bushovi mladšímu? Jakoby zapomněl, co se stalo. Je velmi zvláštní, jak štědře se choval k Arabům. „Dojemné“ byly záběry, jak z Kennedyho letiště opouští 13. září 2001 USA bin Ládinova rodina v počtu 26 osob, kdy už jsou zničena dvojčata Twin Towers v New Yorku. Ve svém soukromém letadle a za pozorné asistence příslušníků tajných služeb CIA odletěli všichni v pohodě, formálně vyslechnuti FBI, do Saúdské Arábie. Přestože jiné vzdušné soukromé dopravní prostředky bez výjimky měly až do odvolání zákaz jakéhokoli startu či přistání, natož pak letu nad Spojenými státy.

Slova Obamy na začátku tohoto blogu jsou jak přes kopírák totožná se slovy jeho předchůdce J. W. Bushe: “Islám představuje mír, zatímco teroristé ztělesňují zlo války. Když přemýšlíme či mluvíme o islámu, myslíme na pocit bezpečí, který tato víra přináší miliardě lidí na celém světě. Miliardy lidí v něm nacházejí pocit bezpečí, útěchu a mír, a to činí z příslušníků jakékoliv rasy bratry a sestry. Mezi americkými občany žijí miliony muslimů a ti jsou pro naši zemi nepředstavitelně velkým přínosem hodnot…” Není to snad pádnější důkaz o tom, že exprezident Bush …“veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické nebo komunistické genocidy nebo jiné zločiny nacistů nebo komunistů proti lidskosti…?“

Každý, kdo čte mé blogy, zná můj velmi pozitivní vztah k Izraeli. A také píši o tom, že nebýt USA, nebyl by ani židovský stát. Jak tedy můžu být protiamerický a přitom proizraelský…? Nemíchá se to někomu v hlavě? Víme, o čem mluvíme, když máme na mysli Čínu, která podle MMF roku 2016 převezme po USA titul největší ekonomiky světa. A to ještě před deseti roky byla ekonomika USA třikrát větší než ta čínská…

Čína má nejvíc obyvatel, nejvíc vyrábí automobilů, ledniček, televizorů a zkrátka nejvíc všeho, včetně uniforem pro reprezentanty ne ČLR, ale USA. Nebude na nich v Londýně žádné Made in USA, nýbrž Made in China… Vše vyrobeno v těžkých pracovních podmínkách, které USA kritizují jako porušování lidských práv...

Inu, že by už nastal čas splácení amerických dluhopisů, jichž vlastní Čína za několik bilionů dolarů…?

PS: Příklad ekonomické sebevrazdy přímo z USA - Je to otazka ceny. Koupíte male vnucce nafukovaci bazen. Made in China. Cena $14. Kdyby byl vyroben v USA , ve fabrice s odborovou organizaci, ktera dodrzuje vsechny regulace bezpecnosti a ochrany environmentu, tak by stal minimalne 3 krat tolik. Dnes Američané nakupují ve velkem cinske zbozi za penize, ktere nam Cina pujcuje a likvidujeme vlastni pracovni prilezitosti. Je to ekonomicka sebevrazda, ale tohle nevzdelana populace nikdy nepochopi a proto si stale voli politiky, kteri v tom budou pokracovat, az do totaalniho bankrotu...

Kongres USA se omluvil americkým Číňanům za desítky let šikany…

Lze porušovat lidská práva a přitom mít nejlepší ekonomiku světa..?

Halucinace ve Lhase: Kdysi globální ostudě, dnes dalším divu světa…

Facebook komentáře