Už tři roky kriticky píšu o té nebezpečné šarlatánce, pozérce, simulantce, zlodějce a možná i objednatelce vražd. Ano, již před „válkou na Ukrajině“ jsem o tom mluvil... se svými čtenáři (mj.zde, zde, zde, zde, zde, ... Janu Hanákovi připomínám, že proklikávání není povinné). Dokonce, jak je z odkazů zřejmé, „pohádal“ jsem se o Tymošenkovou i s tehdejším prezidentem Klausem prostřednictvím jeho vicekancléře Hájka. Teď ta dryáčnice nemohla nechat nikoho na pochybách, kdo měl tehdy pravdu.

 Jako všechny války - studené i horké – vyprovokovali konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou konkrétní lidé, lépe řečeno politici. Nelze své hodnocení založit na „hodných Ukrajincích“ a „zlých Rusech“. Aby bylo jasno, nedělám si iluze ani o „hodných Rusech“. Je to třeba hodnotit pragmaticky a Krym je historicky opravdu více ruský než ukrajinský. A pokud by se někdo chtěl ohánět celistvostí státu a nedělitelností území bez jeho souhlasu, měl na to pamatovat už v případě Kosova.

 A pokud je tedy politika „o lidech“ v nejvyšších politických kruzích, doufám že úroveň té strigy Tymošenkové otevře lidem oči. A teď si představte, kolik evropských a světových politiků se jí zaklínalo. Co to o nich samých vypovídá? Kolik ultimát padlo kvůli takové harpyji. Co to vypovídá o mezinárodní politice? Kvůli beztrestnosti takové bosorky se muselo změnit několik ukrajinských zákonů. Vládnou nám opravdu jen diletanti a zločinci podporovaní kolaboranty?

 Nemohu za to, ale v tomto srovnání se v mezinárodním kontextu jeví Putin velice uvážlivě, nehystericky a pragmaticky. Ale žít v Rusku nebo pod jeho dohledem bych samozřejmě nechtěl (na Ukrajině ovšem také ne). Za bídu politiků, kteří si zadávají s Tymošenkovou, nicméně nezodpovídám.

 Chci upozornit ještě na to, jak je dobře, že Ukrajina ty jaderné nálože nemá. Kdyby ty sovětské zbraně neskončily v Rusku, hrůza domyslet...