Objevují se také i velmi vulgární, hystericté komentáře ukazující „úroveň“ protiruských a protiputinovských „bojovníků“: Richard Fojtík, Uherský Brod: „Aď mně smažou ty kur..y ruský aď táhnou do pekel aď všichni chcípn.u do posledního malého děcka a vy haj.ly co tu píšete komoušy debil.í chcípn.te sněma!dovolujete si až na příliš velká slova ukraina musí býť svobodná nesnáším komunistické parchan.y a komunistycké přestárlé totalitní české šmejdy.“ Zdeněk Šustr, Jirkov na tento příspěvek odepsal: „Naopak,ať tě nemažou,ať každý vidí jaký jsi omezený chudák.“

Je nemálo našich občanů, kteří jsou podobně jako Richard Fojtík zpracováni protiruskou a protiputinovskou západní propagandou. Však se v této oblasti naši "novináři", kterým by spíše slušel název mediální žoldáci, opravdu činí. Ať již Luboš Palata, Josef Pazderka, nebo Jefim Fištejn.

Za bližší zmínku stojí právě Jefim Fištejn, který působil jako politický komentátor rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa. Britské listy v roce 2005 kritizovaly Fištejnovu obhajobu CIA, když tvrdil, že USA žádné vězně nemučí. Šéfredaktor J. Čulík v té souvislosti mimo jiné napsal: „Jefim Fištejn ostře vystupoval v totalitní éře proti komunismu, pracoval pro Američany financovanou stanici Radio Svoboda. Po pádu komunismu se ukázalo, že zřejmě nebojoval za svobodu a demokracii, ale pouze proti komunismu.“

Fištejnův protiruský a protiputinovský fanatismus ostatně dokládá i jeho článek pro Reflex:http://www.reflex.cz/clanek/komentare/55472/jefim-fistejn-drsna-pravda-o-putinovi.html

Po jeho přečtení si soudný čtenář řekne, co je Jefim Fištejn vůbec za člověka a pamětníky napadne, kam se na něj hrabe Jaroslav Kojzar, redaktor Rudého Práva proslulý zase svojí protizápadní demagogií.

Ale to jsem trochu odbočil, abych uvedl příklad, že ani mimořádně štvavá protiruská a protiputinovská propaganda nenese svoje ovoce. Ukrajinští vojáci poslaní kyjevskými pučisty odmítají poslouchat jejich rozkazy a zasahovat proti "teroristům" z východní Ukrajiny.

Dle diskusí ať již na Novinkách, tak na iDnesu je možno doložit, že ani tady se mimořádně agresivní protiputinovské a protiruské propagandě Lubošů Palatů a Jefimů Fištejnů příliš nedaří. Na jedné straně umírnění čtenáři, uvažující zdravým rozumem, kterým nevadí připojení k Rusku, jak v případě Krymu, tak v případě východní Ukrajiny a na straně druhé protiruští a protiputinovští fanatici.
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov soudí, že k obyvatelům Evropy se ruský názor na situaci na Ukrajině nedostane. "Evropští čtenáři a televizní diváci nyní nedostávají úplné informace, je jim upíráno právo na svobodný výběr informací," prohlásil Peskov v televizi Rossija-24. Mluvčí Kremlu dodal, že ruská vláda se snaží vysvětlit svoji pozici všemi prostředky, v Evropě však naráží na "betonovou stěnu cenzury." Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/transportery-ve-slavjansku-dezerce-a-visingr-fo6-/zahranicni.aspx?c=A140416_143220_zahranicni_jw

Pokud Ukrajinci sami rozhodnou o svém připojení k Rusku, které proběhne nekrvavou cestou, je to jistě lepší než občanská válka, kterou svým štvaním přivolávají politikové EU a USA. Na jejich straně jsou hlavně zastánci tvrdého jádra ultrapravicových extremistů, fašizujících příznivců, či katolických křesťanů. Oproti tomu třeba pravoslavní křesťané jsou velmi umírnění a ústy pražského arcibiskupa pravoslavné církve Jáchyma mluví o pokrytectví Západu slovy: „Západ kritizuje Rusko, ale bombardování Srbska nazýval mírovou misí.“

Osobně nechápu, proč EU, USA a země NATO tak vyostřují situaci na Ukrajině, kdy je pro ně bližší občanská válka, než připojení východní Ukrajiny k Rusku. Ještě, že obyčejní ukrajinští vojáci zatím mají dostatek rozumu a odmítají střílet vlastní občany, které Západ nazývá teroristy a separatisty.

Jsem zvědavý, jak si američtí poradci i s šéfem CIA poradí s bojovou morálkou ukrajinských vojáků, kteří odmítají bojovat proti vlastnímu lidu. Nasadí tam CIA „speciální komanda“ jako to bylo v případě dobytí prezidentského paláce v Tripolisu v Lybii?

Má pravdu americký ekonom a sloupkař Paul Craig Roberts v článku pro server PressTV, kde nabídl poněkud odlišný pohled na vývoj ukrajinské krize? Podle něj Spojené státy nechtějí ztratit tvář a raději proto potichu vedou situaci na Ukrajině směrem k ozbrojenému konfliktu. "Plán Washingtonu na převzetí nadvlády nad Ukrajinou přehlédl fakt, že Rusové a rusky mluvící občané nechtějí spadnout do spárů EU a NATO," dodal Roberts.

Bohužel je ozbrojený a krvavý konflikt na Ukrajině pro USA a EU přijatelnější, než nekrvavé připojení východní Ukrajiny k Rusku. Toto ostatně země NATO prokázaly již v případě Srbska, Iráku, či Lybie.

zdroj:http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/c/405998/Agenti-CIA-z-USA-jsou-na-Ukrajine-z-Putina-nepricetni.html