Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

A ještě k volbám.

KOB - Koncepce Občanské Bezpečnosti

Miloš Okamurovič Putin píše:

Někteří mají možná pocit, že se jedná o velký triumf a teď už bude jen mír a láska a rozdělená společnost se zase nadšeně spojí, když arciďábel a uzurpátor je pryč. To je ovšem velmi špatná úvaha.

Ve skutečnosti 57% voličů NEVOLILO vítěze voleb a dá se předpokládat, že prakticky žádná ze stran, která se nedostala do Sněmovny, v případě, že by se tam dostala, by se nespojila se Stanem a Piráty, ale mnohem pravděpodobněji s ANO, nebo SPD.

  • a-jeste-k-volbam

K porážce současných vítězů pak chybělo přesně 0,35% hlasů pro Přísahu, nebo ČSSD. Eventuálně 0,7% pro obě tyto strany a Babiš by měl silnější většinu, než má budoucí vláda.

Jen tak pro zajímavost, ve volbách 2017 mělo ANO a jeho tehdejší případní koaliční partneři společně 55% hlasů. Letos tedy "nedemokratické populistické a extremistické strany" ještě posílily.

A tady je záhodno ukázat v jak rozvrácené společnosti žijeme.

Přestože nadpoloviční většina voličů volila někoho jiného, drtivá většina médií je dlouhodobě na straně "demokratické opozice". Výsledkem je, že mediální obraz o naší společnosti je, že tu vládla jakási nenáviděná diktátorská chunta, která se chopila podvodem moci proti vůli většiny společnosti. To ale není pravda. Strany podporující současnou vládu volilo více lidí, než opozici. Jen dvě z nich narazily na 5% hranici a to tak, že velmi těsně. A tato situace je takřka neměnná posledních 10 let. Nenastala žádná společenská změna, jen zafungovaly koalice a malé strany roztříštily hlasy. Kdyby neexistovala 5% hranice, Babiš a spol má velkou převahu.

Mnoho lidí v mém okolí žije v naprosto fantasmagorické představě, že "každý normální člověk" volí někoho z "demokratických stran", protože z médií jsou denně utvrzováni, ve svém postoji a kdokoli s postojem jiným je ostrakizován, nebo zesměšňován.

Tito lidé se pak strašně diví, jak může mít Babiš a SPD 40% hlasů, když oni nikoho takového neznají! Kde ty lidi jsou!? Inu všude okolo vás přátelé, jen se vám to díky vašemu chování bojí říct, protože pak nechtějí poslouchat vaše debilní kecy. 6 z 10 lidí okolo vás volilo ANO, SPD, ČSSD, KSČM, Trikolóru, nebo Přísahu. A pokud jste v Praze, tak 3 z 10.

A nutno říct, že stejně jako byste si vy o nich mysleli, že jsou debilové, kvůli tomu koho volí, myslí si to i oni o vás. Jen vám to neříkají. Což může být známka toho, že se za svou volbu stydí a nebo taky známka větší tolerance a slušnosti.

Žiju na Malé Straně, kde většina sousedů se zdá být typickými "kavárníky" a "sluníčkáři". Když člověk přijde na nějakou místní akci, slyším kolem sebe často nadávky na Zemana či Babiše, všude visí červené trencle a deklaruje se podpora Pirátům, nebo Zeleným. Žena mě vždycky přemlouvá, abych se hlavně s nikým nebavil o politice, musíme tu přece žít! Jenže když se s někým o politice bavit začnu, často se ukáže, že zdání klame, jen nemá spousta lidí potřebu se hádat. I tady na Praze 1 mělo SPD 4%, Volný Blok 1%, Trikolóra 2,7% a Přísaha 2%. To je dohromady podobně jako dostali Piráti a Trikolóru volilo 2x víc lidí, než Stranu Zelených. V realitě ovšem jsou členové Zelených všude strašně slyšet. Ve facebookové skupině sousedů se hlasitě pohoršovali nad tím, že má Trikolora na Malostranském náměstí v oknech svých kanclů reklamu a jejich boj proti automobilismu působí dojmem, že tu nikdo nechce auta. A přitom je všichni mají.

Samozřejmě, že to má i ten rozměr, že Andrej Babiš je velmi bizarní a kontroverzní figura, kterou by za normálních okolností, kdyby byl na skladě někdo lepší, mnoho jeho voličů nevolilo. Stejně tak kupříkladu Okamuru. Jenže problém je, že člověk nevolí jen aby vídal ve zprávách hezouna s hypnotizérským hlasem, ale aby ten, koho volí, reprezentoval jeho zájmy. A 30% obyvatel této země má zjevně dojem, že jejich zájmy bude lépe reprezentovat Babiš, než Fiala, Pekarová, Jurečka, Bartoš a Rakušan.

Zatímco někdo má priority, aby premiér nerozkládal dotace a nemluvil jako debil, někomu jinému je to naprosto jedno a více mu záleží na tom jaký bude mít důchod a jestli se k nám dostanou liberální "pokroky" ze západu. A je vcelku jedno, zda Babiš při jejich odmítání lže a v reálu všechno, proti čemu naoko vystupuje, přijme. Volič má v zásadě na výběr mezi stranami, které deklarují, že to URČITĚ přijmou a Babišem, který deklaruje, že ne a nakonec to MOŽNÁ přijme. Pořád je to pro ně varianta, že něco dopadne na 50% versus na 100.

Něco k té ostrakizaci. Velmi nenáviděnou stranou je u nás SPD. Jestliže si Piráti stěžují, že o nich někdo šíří dezinformace, tak nevím co by dělali, být na místě SPD, o těch se šíří de facto pouze urážky. Z médií by jeden měl dojem, že SPD je stranou pouze kapacit typu Roznera z Argemy. V realitě za ně ovšem letos kandidovali krajští lídři - 4x inženýr, 4x MUDr, 1x PhDr, 3xMgr, 1x Bc k tomu velvyslanec, několik manažerů a v europarlamentu PhDr a generálmajor. Co se týče Roznerovic vybrušování, tak PhDr. Ivan Bartoš Ph.D. z Pirátů si zase myslí, že nejvyšší hora ČR je Smrk.

Co se blbých narážek týče, třeba jak kdo z které strany vypadá, tak terčem posměšků bývá i MUDr. Ivan David. Člověk, který není od pohledu nejzdatnější v neverbální komunikaci, ale který je podle mě zcela autentický, velmi inteligentní a jeho vhledy do mezinárodní situace, nebo informování o dění v parlamentu EU jsou často velmi přínosné, i když značně "nekonformní". Ale vypadá trochu mimo a je z SPD. Pojďme se mu smát! Oproti tomu si postavme třeba Ondřeje Profanta z Pirátů. Taky vypadá trochu mimo a kromě toho vede ve sněmovně v saku z maturitního plesu řeči o "bílých fašistických páprdech".

Co tím chci naznačit? Že blbeček jde udělat z každého. Ale to se neděje. Strany s menšinovou podporou voličů mají v naší zemi masivní většinovou podporu médií. A jejich členové a příznivci pak mají pocit, že oni jsou ve většině, na té správné straně a představují tu chytřejší část společnosti. Ten pocit ale mají proto, že v médiích dělají většinově jejich spojenci a cíleně tento obraz reality budují. Dělají to proto, že se snaží ostatním vnutit svůj pohled na svět a na sílu prosadit svoje zájmy. Protože můžou. Protože z nějakého důvodu nemáme v médiích takřka žádnou názorovou konkurenci.

Pořád přemýšlím, proč se terčem útoků a zesměšňování jako Vít Bárta, nebo Okamura nestal nikdy třeba Zdeněk Škromach a další obskurní postavy z ČSSD či TOP09. Na oba zmiňované pány byl mediální hon od okamžiku kdy jen řekli, že vstoupí do politiky. Urážka Pitomio vznikla v Reflexu pod vedením Pavla Šafra už v roce 2012 - rok před tím, než založil Úsvit.

Výsledkem pak samozřejmě je, že ta druhá strana se cítí zahnaná do kouta, utiskovaná, bez někoho, kdo by zastával jejich zájmy, zesměšňovaná... A samozřejmě, že v podobné společenské atmosféře se ti trochu sociálně zdatní k této straně hlasitě hlásit nebudou, protože nikdo nestojí o to, být zesměšňován, urážen a nebo blahosklonně poučován. K obhajobě této části voličů se tak mají většinou jen asociálové, vypočítaví podvodníci, nebo ti, co nemají co ztratit. Takže to navíc vypadá, že ta většina je hloupá a plná pochybných existencí a stejně tak ti co se jich zastanou.

Je zajímavé, že to neplatí pro druhou stranu. Je jedno kolik Džamil Stehlíkových, Danů Pribáňů, Pájů Novotných, Profantů, Exlerů a dalších exotů hlásajících naprosté hovadiny a nenávistně plivajících okolo sebe je na druhé straně. Stačí se teď podívat třeba na jejich komentáře o zdraví prezidenta. Fanoušci Ortelu hadr. Přičemž jedno z největších hovad je primář nemocnice a sdílejí mu to novináři.

Tyhle excesy nikdo neřeší. Kdyby se to dělo obráceně, budou plné zprávy toho, jak někdo z Trikolóry urazil ty či ony a chová se jak dlaždič.
A teď je samozřejmě otázka, zda je ta jedna strana skutečně chytřejší, nebo ne. Vyznají se všichni ti moudří vzdělaní, tolerantní lidé opovrhující plebsem víc a jsou jejich kandidáti lepší? Krásnou ukázkou je Praha a koneckonců i celá řada velkých metropolí ve světě. Tam, všude jsou lidé vzdělanější, bohatší, rozumnější a tam všude je to v prdeli.

V Praze je každý další primátor větší kretén než ten předchozí a Praha pod vedením Pirátů vskutku nevzkvétá. LA, New York a San Francisco se pod vedením levicových liberálů s absolutní podporou médií a celebrit staly nesnesitelnými žumpami s šílenými cenami a obří kriminalitou, odkud lidé prchají do Texasu a na Floridu (naposledy se přestěhoval třeba Musk). Mezi opovrhované rednecky. V Berlíně si vzdělanci odsouhlasili znárodňování bytů.

Když se pak s některým podobným osvícencem, který se mi pošklebuje za moje názory a volí "ty správné" začnu bavit o politice, často zjistím, že netuší naprosto nic. Nezná členy vlády. Neví co se děje. Naprosto se neorientuje v tom, kdo je ve straně, kterou volí a co vlastně chce jeho strana dělat. Jeho postoj je založen na názoru jeho oblíbených autorit, "důvěryhodných" médií a nejrůznějších kamarádů. Obvykle je v diskuzi schopen jen paopuškovat zkratky z médií a nejrůznější memy. O to víc je často ale víc přesvědčen o správnosti svých názorů. Protože má názor většiny fajn lidí okolo sebe! A ti se přece nepletou! On má přece chytrý kámoše!

Tímhle vším jsem chtěl jen říci, proč je naše společnost rozdělená. Někde na cestě se nám přihodilo, že větší část společnosti nemá reprezentaci v médiích, ve společnosti, v politice. Jsou krajně nespokojeni, kam to menšina tlačí a jejich důvěry zneužívají sociopati, protože nikdo jiný nemá chuť se do bažiny politiky pouštět.

Přál bych si proto od nové vlády velkou pokoru, protože skutečně reprezentuje tu menší polovinu společnosti a měla by se snažit tu druhou část minimálně nenaštvat a nedělat zásadní nenapravitelné kroky, ke kterým nemá většinovou podporu.

Obávám se ale, že se stane pravý opak. Na patřičná místa dosednou lidé, které budou mít média rádi a budou dělat věci, za které dostanou v televizi a od hlasitých osobností pochvalu. Nesouhlasný hlas víc než 57% společnosti pak nebude slyšet. Hlupáci nikoho nezajímají a jejich názor se nepočítá. A nejpozději za 4 roky nás čeká další špinavý "boj o všechno".

PS: Tohle jsem sepisoval dvě hodiny a teď mi nějaký imbecilové na twitteru budou předhazovat, že obhajuju Babiše. Taková ta mediální zkratka. Není to pravda, ale mohla by být a tyhle dlouhý texty nikdo stejně nečte, takže tomu budou všichni věřit.

zdroj: VK KOB

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře