Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Někteří naši občané to pořád ještě nějak nechápou

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Božena Weitingerová

Někteří naši občané to pořád ještě nějak nechápou: Čísla, kterými nás dennodenně krmí oficiální média, jsou záměrně falešně interpretována!
Pokud nám někdo sdělí, že "Dnes na COVID (nebo s COVIDem) zemřelo 70 lidí!", neznamená to nic jiného, než že z každodenních 300 osob, které z nejrůznějších příčin (rakovina, infarkty, mrtvice dopravní nehody, úrazy, sebevraždy atd.) zemřou každý den v ČR , bylo před smrtí, v okamžiku smrti (případně po smrti) pozitivně testováno na COVID-19. U drtivé většiny z nich ale covidová nemoc buď vůbec nepropukla, nebo třeba i propukla, ale neměla zásadní vliv na fakt úmrtí. Tečka.

  • 7-h-nekteri-nasi-obcane-to-porad-jeste-nejak-nechapou
 

Až nám zase někdo sdělí, že roste počet pozitivně testovaných osob, ptejme se na počty provedených testů a na okruh testovaných. Zvyšuje-li se počet testů, je jasné, že se zvýší i počet pozitivních výsledků. Zaměří-li se testy více na rizikovější skupiny, opět to zvýší počty pozitivních osob. Ani v jednom případě to ale vůbec neukazuje na zhoršování celkové situace v zemi.

Proto je dobré ptát se nikoli po absolutních, ale po RELATIVNÍCH údajích - v procentech: Zvyšuje se podíl pozitivních osob z celkového počtu testovaných? U jak vysokého procenta zemřelých měla covidová nákaza skutečně zásadní vliv na jejich úmrtí?

Za druhé: Jediné absolutní číslo, které by nás mělo zajímat, je, zvyšuje-li se celkový počet zemřelých v daném dni či týdnu oproti loňsku nebo jiným předcházejícím letům. Pokud tento počet neroste, je úplně jedno, kolik ze zemřelých bylo pozitivně testováno na COVID-19, protože je pak evidentní, že na úmrtnost nemá tento virus žádný vliv.

A co zvyšování procenta pozitivně testovaných osob ve vztahu k počtu obyvatel země? Pokud se přitom nezvedne celková úmrtnost, nejedná se o nic jiného než o to, že se naše populace postupně učí s tímto virem žít, zvyká si na něj a že ho ZVLÁDÁ.

A kdy se tedy máme začít skutečně děsit? Až se nám celkové počty zemřelých za týden zvednou dlouhodobě nad hranici 2.500 osob. A až zjistíme, že tento nárůst má SKUTEČNĚ na svědomí COVID-19 a ne strach z něho nebo důsledky přemrštěných karanténních opatření. Do té doby se jedná o falešnou hru s čísly a zneužívání důvěry a nevědomosti lidí.

Zdroj: FB Boženy Weitingerové

Facebook komentáře