Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

VKáčko reaguje na obvinění Vladimíra Kapala z SR ohledně zákazu domobran videem Hamáčka...

VIDEO: Konec dohadům! Ministr vnitra Jan Hamáček potvrdil, že nový zákon o zbraních má zamezit činnostem a provozu domobran na území České republiky od roku 2022! Podle ministra vnitra není možné, aby se lidé se zbraněmi oblékali do maskáčů a chodili hlídat státní hranice! Lidé se zbraněmi si nebudou moci formovat polovojenské jednotky, domobrany a nebudou smět za žádných okolností nahrazovat policii! Podle našich informací s těmito postoji souhlasili spolupředkladatelé zákona napříč politickým spektrem, včetně SPD a KSČM!

  • vkacko-reaguje-na-obvineni-vladimira-kapala-ohledne-zakazu-domobran-videem-hamacka

Redakce Aeronetu je doslova zavalena tisíci emailů z celé České republiky v souvislosti s kauzou nového zbraňového zákona. Vůbec jsme netušili, že kauza vzedme tak obrovský společenský zájem, přičemž projednávání nového zákona probíhalo až donedávna bez zájmu médií.

Všechno se to změnilo poté, co česká vláda dne 6. ledna 2019 vyjádřila souhlas s návrhem textu zákona o zbraních a postoupila jej k projednávání do poslanecké sněmovny. Tento zákon připravilo ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka a zákon byl připravován již od poloviny loňského roku.

Tento zákon ve svém paragrafu 3 v Hlavě II staví mimo zákon provoz a činnost domobran, tedy polovojenských spolků, které chtěly a dosud chtějí nahrazovat činnost policie a rovněž i armády, např. v souvislosti s ochranou státních hranic, městských čtvrtí, rezidenčních oblastí atd.

Skandál vypukl poté, co byla naše redakce upozorněna ze strany několika našich spolupracovníků, že pod návrhem zákona jsou jako spolupředkladatelé podepsání i poslanci z SPD a KSČM. Bylo to nepochopitelné a zvláštní, protože nikdo z nás nedokázal pochopit, jak je možné, že se pod takový zákon podepíší poslanci dvou stran, které z principu věci by měly podporovat iniciativy domobran na obranu hranic, na vytvoření domobran, obdoby milicí, protože tyto složky mají svoji regulérní roli a úlohu např v USA, nebo také v Maďarsku. Nicméně, hysterie a řev který se strhl po publikování našich článků o této kauze, opravdu nemá obdoby.

Ministr vnitra Jan Hamáček oznámil konec domobran počínaje rokem 2022

Ze strany obou partají se spustila kanonáda urážek, nadávek na moji osobu, výzev k dekonspiraci, plivání na Aeronet, že mi začalo připadat, že jsme odhalili něco, co zřejmě mělo zůstat pod pokličkou.  Naše redakce se proto obrátila na náš zdroj z Ministerstva vnitra a požádali jsme o jasné stanovisko někoho kompetentního. V odpovědi jsme dostali odkaz na oficiální vystoupení ministra vnitra ze dne 25. září 2019 v pořadu Rozstřel na iDnes TV. Ministr vnitra v tomto vystoupení vysvětlil [1], co je účelem nového chystaného zbraňového zákona. Informaci o konci domobran přinesly rovněž Parlamentní listy [2]. Zákaz domobran by měl začít platit od roku 2022, ale je možné, že to bude již od poloviny tohoto roku. Video tak vyvrací dosavadní tvrzení SPD a KSČM o tom, že zákon není namířen proti domobranám.

Celý článek ZDE: https://aeronet.cz/news/video-konec-dohadum-ministr-vnitra-jan-hamacek-potvrdil-ze-novy-zakon-o-zbranich-ma-zamezit-cinnostem-a-provozu-domobran-na-uzemi-ceske-republiky-od-roku-2022-podle-ministra-vnitra-neni-mozne/?fbclid=IwAR3eSGOMXN13dKcM-Y9bkVBlfzMfZC_T4a1n33SBmTXwwdcO7E2xaTfBn9o

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře