Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Úterý 8.9. – Obklíčení poslanecké sněmovny

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V uplynulých dvou letech jsme uspořádali několik akcí přímo před Poslaneckou sněmovnou. Několikrát jsme ji obcházeli s transparenty pod heslem „Parlament nás neobejde, obejdeme parlament", potom ji obešel lidský řetěz táhnoucí se přes řeku ke sněmovně a zpět,

pak se u ní objevili dopravní značky v rámci happeningu „Stop poslancům pro radar".

Můžeme říct, že jsme se s našimi milými poslanci opravdu spřátelili. Mnozí nás vítali slovy „Už zase vy? To vás to ještě baví?" a snad samou radostí se jim viditelně zrychloval tep. Někteří zřejmě tak vysoce oceňovali estetickou hodnotu našich happeningů, že nechtěli celkovou vyrovnanou kompozici rušit svou přítomností a doslova kolem nás probíhali a zmizeli ve sněmovně dřív, než bys řekl „Nevolte poslance pro radar". A našly se i osobnosti s tak vyvinutým nesobeckým cítěním, které chtěly ten radostný pohled na občanskou angažovanost dopřát mnohem širšímu publiku a posílali nás třeba až do Ruska.

Považujeme proto za svou povinnost rozloučit se s našimi přáteli u příležitosti zahájení poslední schůze Sněmovny před říjnovými předčasnými volbami. V úterý 8.9., od 8:00 do 14:00 obklíčíme sněmovnu, každý ze 76-ti okresů v České republice pod svou vlajkou. Happeningu se můžete zúčastnit v jakoukoli dobu mezi těmito hodinami.

Pokud předem víte, kdy budete moct přijít, dejte nám prosím vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. zjednodušíte tím organizaci celé akce.

Na happening se nejlépe dostanete ze zastávky tramvají Malostranské náměstí; Sněmovna je zelenožlutá budova přímo na náměstí po pravé straně z pohledu od zastávky ke chrámu sv. Mikuláše. Výchozím bodem nicméně bude stánek Iniciativy Ne základnám na rohu Malostranského náměstí a ulice Mostecká (opět viditelný z tramvajové zastávky)

Budoucí poslanci rozhodnou o radaru, my rozhodneme o budoucích poslancích.


Nezákladňák cestuje po České republice

Od 18. do 28. září bude Českou republikou objížďět autobus Nezákladňák. Před volbami bude jeho hlavním heslem: "Poslanci rozhodnou o radaru, vy rozhodnete o poslancích - Nevolte kandidáty pro radar". Rádi Vás všechny uvítáme nejen na setkáních v jednotlivých městech ČR, ale i jako členy posádky našeho autobusu. Cestovat s námi můžete den, dva nebo i po celou dobu.

Pokud máte zájem, ozvěte se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V každém z měst zastaví autobus na nějakém frekventovaném místě (nejčastěji náměstí). V autobuse bude připraveno mobilní ozvučení, materiály proti radaru, petice za referendum a další materiály Iniciativy Ne základnám.

Rozvrh cesty zde

Co se stalo v noci z 20. na 21. srpna... 2009?

 

V noci z 20. na 21. srpna 2009 byla Praha svědkem invaze bannerů s nápisy "už žádná cizí vojska", které odkazují jak k 41. výročí okupace v roce 1968, tak k výrokům bývalého prezidenta Václava Havla, že už zde nikdy nebudou cizí armády.

 

SMS list

Pokud chcete dostávat informace o akcích iniciativy přímo na Váš mobilní telefon, zašlete nám své jméno, číslo a mobilního operátora. Pokud mobilního operátora změníte, dejte nám o tom vědět, protože jinak Vám sms přestanou chodit.

 

Podpořte nás

Děkujeme všem, kteří nás podpořili jednorázovým příspěvkem i trvalým příkazem. Všechny tyto prostředky nám pomáhají pokračovat v boji proti radaru.  Zejména dnes, kdy se tento boj dostává do své závěrečné fáze, jsou třeba prostředky na propagaci a zajištění našich akcí. Přispějte tedy prosím na náš transparentní účet 2720320001/5500 a pomozte nám tak dotáhnout naši společnou věc do zdárného konce.

Iniciativa Ne základnám stále hledá nové lidi, kteří by pomohli s přípravou a organizací protestů, debat a happeningů. Pokud máte chuť se společně s námi pustit do boje proti cizí vojenské základně, kontaktuje nás.

Iniciativa Ne základnám hledá kancelářské prostory v Praze i jinde. Ty by nám umožnily dělat naši práci opět o něco kvalitněji a efektivněji. Pokud víte o takovýchto prostorách, nebo je sami můžete nabídnout, obraťte se na nás.

 

 

Vaše,

Iniciativa Ne základnám

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Facebook komentáře