Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Slavný britský časopis je zděšen omezováním svobody slova v České republice

Pavla Tajanová 

Britský konzervativní časopis The Spectator věnuje pozornost situaci v České republice. Server si pokládá otázku, zda český stát nezachází příliš daleko a zda v srdci Evropy není až příliš ohrožena svoboda slova, když existují případy, kdy lidé za to, co řekli o Rusku, stanuli před soudem. 
  • slavny-britsky-casopis-je-zdesen-omezovanim-svobody-slova-v-ceske-republice
V časopisu se zmiňuje, že ve většině západního světa podporovat Rusko v konfliktu s Ukrajinou je „společensky i morálně za hranou“, stejně jako obezřetnost vůči dodávkám zbraní na Ukrajinu je na většině míst považována za špatnou. 
 
Ale podle autora článku se v České republice věci dostávají o krok dál, protože ti, kdo vyjadřují opačné názory na speciální operaci na Ukrajině, jsou stíháni na základě zákonného omezení svobody projevu. „Nejednoznačné zákony jsou náhle používány k trestnímu postihu názorů významné části obyvatelstva,“ uvádí autor.
 
„Právní omezení svobody projevu v České republice nejsou ničím novým. Vznikla ještě před válkou na Ukrajině a dříve se používala k zamezení projevů nacismu včetně zobrazování hákového kříže. Nyní se však nejednoznačné zákony, které se dříve používaly proti nepatrné menšině šílenců a výtržníků, náhle používají ke kriminalizaci názorů významné části obyvatelstva,“ uvedl k tématu The Spectator s otázkou, zda je to vůbec demokraticky přijatelné.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře