Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Skripal, Navalný, Vrbětice a pod. Víme jak to bylo ve skutečnosti...

Hodnocení uživatelů:  / 16
NejhoršíNejlepší 

KOB - Koncepce Občanské Bezpečnosti

Pomaloučku, pomaloučku pravda se vyplavuje na povrch... Dokument britského ministerstva obrany odhaluje, že krevní vzorky Skripalových mohly být zmanipulovány.

Objevil se nový důkaz o hrubých pochybení, k nimž došlo během britského vyšetřování údajné otravy Sergeje a Julie Skripalových 4. března 2018. Nová odhalení zpochybňují hlavní důkaz, že Skripalovi byli otráveni nervovou látkou Novičok.

Nově zveřejněná informace, získaná z britského ministerstva obrany, odhaluje, že krevní vzorky odebrané Skripalovým mohly být pozměněny, aby byly pozitivní na Novičok. Dokumenty dále ukazují, že Rusko nebylo jedinou zemí na světě, která by mohla být s nervovou látkou Novičok spojena.

  • skripal-navalny-vrbetice-a-pod-vime-jak-to-bylo-ve-skutecnosti

Spojené státy utajily svůj vlastní program zaměřený na Novičok, maskovaný jako výzkum nervových činitelů čtvrté generace (FGAs) a deset let před útokem na Skripalovy umlčely Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

Porušení důkazního řetězce!

Nově zveřejněná informace, získaná z britského ministerstva obrany (Ministry of Defense – MOD) na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, zpochybňuje neporušenost hlavního důkazního materiálu, že Skripalovi byli otráveni nervovou látkou Novičok – tj. jejich krevních vzorků. Toto ministerstvo je odpovědné za britskou vojenskou laboratoř DSTL Porton Down, která analyzovala krevní vzorky Skripalových a údajně identifikovala Novičok.

„Našemu šetření se nepodařilo zjistit jakoukoli informaci, která by udávala přesný čas, kdy byly tyto vzorky odebrány,“ uvádí ministerstvo. Informace, kterou má k dispozici MOD, udává, že vzorky byly odebrány někdy mezi 16:15 4. března 2018 a 18:45 5. března 2018 (což je podle MOD přibližný čas, kdy vzorky dorazily DSTL Porton Down). Dokonce i čas dodání do Porton Down je uváděn jako „přibližný“. Nedostatek těchto informací je hrubým pochybením a porušením důkazního řetězce. Protokol britské národní zdravotní služby vyžaduje, aby ke všem vzorkům odeslaným do laboratoře byl přiložen formulář žádosti a jasně uváděl přesné (nikoli přibližné) datum a čas odběru. Tato nově zveřejněná informace zpochybňuje celý příběh o otravě Skripalových. Skutečnost, že důkazní řetězec ohledně těchto krevních vzorků byl porušen, přímo naznačuje, že mohly být zmanipulovány a pozměněny.

Podle tohoto dokumentu britského ministerstva obrany neexistuje žádná informace, kdy přesně (datum a čas) byly krevní vzorky odebrány. Tyto vzorky jsou tudíž nepřípustným důkazem u soudu, protože bez uceleného důkazního řetězce mohly být vzorky zmanipulovány a kontaminovány Novičokem.

Britský toxikolog s rozsáhlými znalostmi v oblasti analýzy organofosfátových pesticidů, který si přeje zůstat v anonymitě z důvodů bezpečnosti, vyhodnotil dokument MOD takto: „Je nepochopitelné, že v takto viditelném případě a při zjevném významu všech biologických vzorků nedošlo k běžnému a očekávanému zaprotokolování a zdokumentování vzorků. Osoba odebírající vzorek v jakémkoliv klinickém či forenzním prostředí ví, že musí být zaznamenáno datum a čas a že dárce musí být jednoznačně identifikován. V trestní věci by důkazy získané z těchto vzorků byly vyloučeny jako nepřípustné. Bezpečnostní štítky mohou být přetrženy a opětovně nalepeny.

Při běžném odběru krve by dárce podepsal štítek, který je umístěn přes nádobku. V případě, kdy dárci byli zjevně v bezvědomí, by se podepsal flebotomista. A později by byl schopen ověřit svůj podpis na štítku. Vzhledem k tomu, že nevíme, kdy a případně kde byly vzorky odebrány, bylo by obtížné prokázat, že štítky byly skutečně těmi původními štítky. Tento chybějící záznam je buď velkým lajdáctvím, nebo věcí nějakého tajemství.“

Co je důkazní řetězec a proč je důležitý

Důkazní řetězec je nejkritičtějším postupem při dokumentaci důkazního materiálu. Řetězec důkazů (Chain of Custody – CoC) v právním kontextu odkazuje na systém kontrol, které upravují sběr, zpracování a skladování vzorků. Tyto kontroly snižují možnost, že vzorky budou náhodně či zlovolně pozměněny. Dokonce i čas dodání do Porton Down je podle dokumentu britského ministerstva obrany „přibližný“ a nikoli přesný.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře