Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

RefuFest aneb PřijdeSvátek

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Kdy: 11. a 12. 9. 2009 od 12:00 do 20:00
Kde: park Kampa, Praha 1

Festival RefuFest vznikl v roce 2006 z potřeby předcházet předsudkům a xenofobnímu jednání vůči odlišným kulturám a napomoci tak integraci cizinců do české společnosti. Klade si za cíl vytvořit místo, kde se česká veřejnost a cizinci žijící v ČR vzájemně obohatí o osobní zkušenost a poodhalí rozmanitost jednotlivých kultur prostřednictvím hudebních a tanečních vystoupení, divadelních představení, ukázkou tradičních výrobků a řemesel, ochutnávkou cizokrajných pokrmů apod.

Festival začne ve 12 hodin a souběžně s programem na hlavním pódiu budou probíhat nevšední workshopy, dále zde bude dětský program vytvořený ve spolupráci s mateřským centrem Kampa, výstavy s uprchlickou tematikou, ukázky jídel z Ethnocateringu a v neposlední řadě Bazarety Berkatu, stánky s prodejem afghánských a čečenských výrobků a ručně šitých panenek. Výtěžek z tohoto prodeje využívá o. s. Berkat na individuální podporu osob ve válkou zničených zemích (Afghánistán, Čečensko).

Jednou z nejvyhledávanějších součástí festivalu jsou každoročně stánky s ochutnávkou národních pokrmů z různých koutů světa připravovaných uprchlíky, kteří se snaží najít nový domov v ČR. Festival probíhá ve spolupráci s neziskovými organizacemi, které se zabývají zejména integrací cizinců do většinové společnosti. Návštěvník festivalu tak bude mít možnost seznámit se s jejich činností a jednotlivými projekty.

RefuFest je zároveň vyvrcholením celoroční činnosti občanského sdružení Berkat, které se zaměřuje jak na práci s migranty v ČR v rámci komunitního centra InBáze, tak na humanitárně-rozvojovou pomoc zejména v Afghánistánu a Čečensku (více informací na www.berkat.cz).

Projekt Randevue Berkat, v jehož rámci se festival RefuFest 2009 uskuteční, je spolufinancován Evropským fondem pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstvem vnitra ČR.

Program:
Hudební program: BENGAS (dža music), TERNE ČHAVE (rom´N´roll´), YELLOW SISTERS (zvukové iluzionistky), MALEEDIVY (roots music), členové ALL STAR REFJÚDŽÍ BAND (ethno dechovka), EKVÁTOR (arabské rytmy), JANA FABIANOVÁ (jazz), RIDINA AHMED (hlasová čarodějka), GIPSY HARY BAND (gipsy music), INTERNATIONAL CHOIR OF PRAGUE (multikulturní sbor), REEJ (pop/rock), DŽEZVICA (balkánské rytmy), PATRICK FRANCIS (lidové písně Pakistánu), ISHAQ KHAN (afghánský pop), DĚTSKÝ SBOR Z UPRCHLICKÉHO TÁBORA V KOSTELCI NAD ORLICÍ, FRANTIŠEK KOSTLÁN (kytarový mix), MONGOLSKÉ DUO (tradiční mongolská hudba)

Divadelní program: DIVADLO LÍŠEŇ

Taneční program: ERFANÉ (Afghánistan), CAKRAWALA (Indonésie), LAMA DE BELIG (Kalmycko)

Více informací: www.berkat.cz

Facebook komentáře