Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pozvánka na přednášku: Mizející Palestina: O postupující izraelské kolonizaci v okupované Palestině

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Česká sekce Mezinárodního hnutí solidarity (International Solidarity Movement, ISM) si vás dovoluje pozvat na přednášku „Mizející Palestina: O postupující izraelské kolonizaci v okupované Palestině“, která proběhne v úterý 26. listopadu od 19:00 v Praze přednáškovém sále kavárny klubu Cross (Plynární 23, Praha 7). Zaměří se na pokračující izraelskou kolonizaci Východního Jeruzaléma, Jordánského údolí a dalších míst v okupované Palestině a na nenásilný odpor proti ní. 

  • pozvanka-na-prednasku-mizejici-palestina-o-postupujici-izraelske-kolonizaci-v-okupovane-palestine

Nejaktuálnějším tématem je chystané uzákonění tzv. Prawerova plánu izraelským parlamentem, který má legalizovat zničení 35 Izraelem neuznaných vesnic a vysídlení až 70 tisíc beduínů z Negevské pouště do městysů. Na místě původních vesnic mají být postaveny vojenské základny, osady pro židovské obyvatelstvo a založen les. Proti tomuto plánu jsou na 30. listopadu svolány celosvětové protesty. Výklad bude doplněn videi a fotografiemi.

Přednášejícími budou členové ISM, kteří tento rok oblast navštívili a byli svědky následků demolic domů. O genealogii násilí promluví sociální antropolog Yasar Abu Gosh působící na  Katedře obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a na New York University in Prague.

Událost na facebooku zde.

Podrobnosti zde.

Děkujeme za šíření pozvánky dále.

 

Facebook komentáře