Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Policejní exprezident rozjel ve studiu PL kanonádu na neziskovkáře a „demokraty“: Proti Rusku podepisují i toaletní papír. Janda, Telička...

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

HORKÉ TÉMA Moderátor Radim Panenka v TV ParlamentníListy.cz přivítal bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného a položil mu zásadní otázku. Máme se bavit s Ruskem? Novotný se nadechl a spustil kanonádu, ve které padlo jméno analytika Evropských hodnot Jakuba Jandy a lidí, kteří dnes proti Rusku podepisují snad i toaletní papír. To je skandál, rozkřikl se Novotný v jednu chvíli ve studiu.

 

  • policejni-exprezident-rozjel-ve-studiu-pl-kanonadu-na-neziskovkare-a-demokraty-proti-rusku-podepisuji-i-toaletni-papir-janda-telicka

Policejní exprezident Stanislav Novotný má za to, že se máme bavit s Ruskem. Vždyť se bavíme i s Německem, které v minulém století rozpoutalo dvě světové války, ale dnes s ním vedeme  normální dialog. Proč bychom ho tedy neměli vést s Ruskem? A proč kritizujeme Miloše Zemana, když se o to pokouší? „My se dneska nebudeme bavit s Ruskem? No to je skandál,“ rozkřikl se hned v úvodu Novotný. V této souvislosti nenechal host nit suchou především na think-tanku Evropské hodnoty a na lidech, kteří se kolem tohoto spolku pohybují. Právě odtud často slyšíme, že bychom si na Rusko měli dát pozor, a Stanislav Novotný si o tom myslí své.

„Iniciativa, která se vytvoří na půdě Evropských hodnot, které v podstatě žádnými evropskými hodnotami nejsou, jsou spíše hodnotami antievropskými, tak pro mě má asi tu cenu jako jejich nejviditelnější Jakub Janda. Podívejte se prosím na stránky Evropských hodnot a na poradce pana Jandy a bude vám jasné, jak jsou ti lidé motivováni. Oni jsou motivováni velmi dobře finančně a jsou to lidé, kteří mají z mnoha důvodů strach z toho, že se něco začne proměňovat a že se začneme chovat normálněji, než jsme se chovali doposud. Že začneme odmítat kolonizaci České republiky, třeba,“ rozjel se Novotný.

Právě toho se prý bojí věční petenti, kteří dnes podepisují proti Rusku i toaletní papír. Před rokem 1989 ti samí lidé prý byli potopeni v pozadí Moskvy až po své polobotky. Dnes jsou prý ti samí lidé až po polobotky potopeni v pozadí Washingtonu. Česká vláda prý dnes leze zbaběle do područí EU. „Stal se z nás krmelec Evropské unie,“ zuřil Novotný.

Typickým příkladem člověka, který byl vždy na „tepu doby“ a sloužil režimu, který byl zrovna u moci, je Pavel Telička. Podle Novotného je tento místopředseda Evropského parlamentu v podstatě zrádcem, který momentálně slouží Evropské unii, ale také Spojeným státům. „Pro mě jeho (Teličkovo) slovo nemá žádnou váhu. Lidé, kteří neustále někoho zrazují... pro mě je záhadou, proč jsou tak důležitými hosty veřejnoprávních médií,“ nešetřil ostrými slovy bývalý policejní prezident.

Místo toho bychom prý měli budovat vlastní armádu, pěstovat ochranu vlastních hranic a snažit se o to, abychom co nejvíce věcí dokázali řešit sami jako sebevědomá, byť ne právě velká země. Novotný má totiž podle svých vlastních slov zcela jasno v tom, o co usilují Spojené státy.

„V současné chvíli je zájem supervelmoci za oceánem dělat problémy v Evropě, vytvářet zde sociální konflikty a případně se přichystat na nějakou regionální válku,“ předestřel svůj názor host pořadu. Pokud v této snaze někdo Spojeným státům pomáhá, tak je to vlastizrádce. Za vlastizrádce označuje Novotný každého, kdo volá po přítomnosti cizích vojsk na českém území. Novotný má za to, že rozhodně nepotřebujeme, aby na nás někdo dohlížel. Měl na mysli především americké vojáky.

Se zahraničními vojáky máme prý zkušenost už z roku 1968, kdy začala sovětská okupace. Tato okupace zatěžuje naše dnešní vztahy a my bychom si to měli s Ruskem vyříkat. Proto je podle hosta dobře, že vzniklo Česko-ruské fórum jako platforma, na které lze s Ruskem jednat. Prezident Miloš Zeman prý v rozhovoru s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem jasně ukázal, že jako český prezident hovoří s Ruskem na úrovni  „já pán – ty pán“, když spolu hovořili o článku o roce 1968, který zveřejnil kanál Zvezda podléhající ruskému ministerstvu obrany.

Připomeňme, že ve článku bylo řečeno, že bychom měli být vděční za příjezd sovětských tanků v roce 1968. Článek vyšel během návštěvy prezidenta Zemana v Rusku a ten se opravdu okamžitě důrazně ohradil. Podle Novotného je jen na nás, jestli dokážeme s Ruskem jednat sebevědomě. „Je přece na nás, abychom se nechovali jako lidé, kteří neustále podepisují nějaké petice a neustále o něco škemrají a žádají a přitom samozřejmě to nemá žádný zvláštní efekt. Jenom ten, že se v podstatě dehonestují,“ zopakoval svůj názor z úvodu pořadu.

Celý pořad Horké téma s hostem Stanislavem Novotným

Premiér Sobotka dostal ránu, prezident Miloš Zeman by si prý zasloužil dvojku

 

Ve druhé polovině rozhovoru se Stanislav Novotný věnoval povolební situaci v Česku. Dnes se ukazuje, že dosavadní elity jsou znejistěny, protože v podstatě končí systém, o který se opíraly. „Tradiční politické strany se cítí znejistěny, protože jim někdo vzal hračky,“ vysmál se Novotný lidem, kteří varují před ohrožením demokracie.

Tyto elity mluví často o liberální demokracii, kterou však podle Novotného neumí přesně definovat. Host podle vlastních slov nechápe, proč k demokracii přidávají ještě slovíčko liberální. Ve skutečnosti je to prý tak, že tito demokraté pouštějí do demokratické debaty jen někoho, což ukazuje, že to vůbec nejsou demokraté. „Elity se snaží omezovat vstup do veřejného života lidem, o kterých si oni myslí, že jsou méněcenní. To znamená zejména drtivá většina voličů,“ nebral si dál servítky Novotný.

Svým jednáním tyto tzv. elity tedy opravdu ohrožují demokracii a to nejen v Česku, ale v celé Evropě.

Ránu dostal i končící premiér Bohuslav Sobotka, který v poslední době opakovaně prohlásil, že by Česká republika měla přijmout euro, protože bez eura nám hrozí, že se staneme jen okrajovým satelitem EU.

„Myslím, že pan Sobotka předvedl to, co předvedl, a že už by neměl hovořit do strategie České republiky, to je celé, protože jeho úvahy jsou infantilní a jsou dány trošku, nezlobte se, stavem jeho osobnosti. Není schopen formulovat žádné zásadní věci bez toho, aby byl příliš obecný a příliš klišovitý,“ pravil Novotný.

Facebook komentáře