Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Peníze hýbou světem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • dolary-miliardy
Mnozí muži se u nás po listopadovém puči vrhli po hlavě do velkého podnikání- ale kupodivu jen ti, co bývali v totalitním režimu komunisti, svazáci nebo agenti StB závratně zbohatli. Z ostatních normálních lidí se stali jen drobní podnikatelé, věčně pronásledovaní a věčně buzerovaní přebujelou byrokracií. Peníze se staly od revoluce modlou mnoha lidí a dnes ovlivňují zničehonic kulturu i morálku celé společnosti.

Žijeme znenadání v divných poměrech, kde lidské chování je vedeno hlavně honbou za penězi a většina lidí se stává otrokem nového náboženství- náboženství peněz.Tato konzumní kultura založená na penězích vládne nejen u nás, ale ve všech takzvaně vyspělých civilizovaných západních zemích. Diktatura peněz dopadá na celý západní svět a jejich moc je kolikrát tvrdší než totalita založená na hrubé síle.

Peníze získaly největší vliv v celém světě, ať se jedná o bohatou zem, či tu nejchudší, zaostalou. Peníze jsou svaté, nikomu nesmrdí, málokdy jsou špinavé. Není tedy divu, že vládnou světu. Byznys panuje ve všech sférách života: v obchodě, v průmyslu, v politice, v kultuře i v náboženství, ve sportu i turistice, v ekologických aktivitách, nebo i v sexu. Byznys je byznys a je řízen převážně muži, proto se morálka i kultura řídí jejich měřítky a mužskou optikou vidění světa. Peníze v rukou bohatých a mocných mužů určují morálku a postoje celého světa. Tím pádem prostřednictvím peněz přetrvává i v těch nejbohatších zemích Západu nadále peněžní patriarchát. Celá planeta se nyní v podstatě řídí jedním pravidlem: dosáhnout co nejrychleji maximálního zisku bez ohledu na to jak. Klientelistické vztahy založené na korupci nahrazují osobní a uměleckou svobodu, vedou ve všech sférách života k nadvládě peněz a produktů, které se prodávají nejlépe.

Jen v 52 státech světa jsou dodržována základní lidská práva uznaná OSN. V podstatě čtyři pětiny lidstva žijí nadále v zemích nesvobodných nebo jen částečně svobodných. Česko i Slovensko jsou uvedeny v kategorii plně svobodných zemí, což je tedy směšné, protože lživé. Zastupitelská pseudodemokracie není totiž žádná demokracie . V této pseudodemokracii ve všech sférách života vítězí vliv peněz, nikoliv demokratická spravedlnost. Mnohé státy jsou ohrožené vnitřními rozpory, korupcí, příliš velkým vlivem armády a oligarchie nebo destabilizací ze zahraničí. Asi 20 zemí je v kategorii nejvíce potlačovatelských režimů, kde téměř neexistují politická a občanská práva. Jsou to vždy režimy, kde zároveň vládne i silný patriarchát.Ačkoliv tam mnoho žen pracuje denně dvakrát tolik co muž a pěstuje přibližně polovinu potravinářských zdrojů světa, přesto vlastní velmi málo půdy. Většina žen také obtížně získává půjčku a nadále se soustřeďuje do nejméně placených zaměstnání. Stále si za tutéž práci ženy vydělají méně než tři čtvrtiny mužovy mzdy.

Ano, takový je svět dnes, v jednadvacátém století. V tomto dnešním světě existují pořád všechny tři druhy patriarchátu: v západních zemích dodnes existuje peněžní patriarchát, v muslimských zemích vládne náboženský patriarchát a v nejzaostalejších zemích vládne nejprimitivnější loupeživý patriarchát.

 

zdroj: http://www.kubata.nazory.cz/clanky/kap6.html

Facebook komentáře