Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nová nálož kritiky na ČT: Poplatky za vysílání? Měly by být dobrovolné, hřímá Klaus ml.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha - Veřejnoprávní Česká televize je vděčným terčem některých českých politiků. Nyní si ji vzal na paškál Václav Klaus mladší.

  • nova-naloz-kritiky-na-ct-poplatky-za-vysilani-mely-by-byt-dobrovolne-hrima-klaus-ml

 

Klaus se ve svém komentáři primárně věnoval sportu. Napsal, že ačkoliv sport miluje, novelu zákona o něm nepodpoří, protože neřeší reálné problémy financování. Přitom do něj plynou peníze daňových poplatníků, "tedy i důchodkyň, co se dívají v televizi na seriály, lovců kešek a jiných ajťáků, čtenářů v knihovnách..." napsal.

Následně rozebral,jaký metodami by sport mohl být financovaný a dodal, že ačkoliv pochází ze sportovní rodiny, on sám na to dotace nedostával. A také to šlo. Celou situaci následně přirovnal k financování České televize.
 
Ta je podle něj nekontrolovatelná a má ji řídit ministr kultury a jmenovat generálního ředitele. "A ministr by musel setsakra dát pozor, aby rozhodoval nestranně a transparentně. My máme místo toho asi čtyři rady a televize je „nezávislá“ a ještě „veřejnoprávní“," napsal v komentáři na Novinkách.

"Veřejnoprávní znamená „státní“ bez vlivu státu. Pak by ale měl být přijat zákon, že koncesionářské poplatky a jejich výše jsou dobrovolné. Stát by neměl nutit občany to platit, když to není státní," hlásá Klaus ml. s tím, že nechce ze sportu dělat stejný "paskvil".

zdroj:Zdroj: https://domaci.eurozpravy.cz/politika/232616-nova-naloz-kritiky-na-ct-poplatky-za-vysilani-mely-by-byt-dobrovolne-hrima-klaus-ml/

 

%MCEPASTEBIN%

Facebook komentáře

Nejčtenější