Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ OŽIJÍ POHNUTÉ PŘÍBĚHY NÁRODŮ. PŘEDSTAVÍ JE UNIKÁTNÍ AUDIOVIZUÁLNÍ PROJEKCE

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Ve čtvrtek 26. února se na Staroměstském náměstí odehraje unikátní audiovizuální projekce na architekturu neboli videomapping. Tvůrci představí různé historické události, ústředním motivem však budou příběhy dvou vypálených vesnic.

  • na-staromestskem-namesti-oziji-pohnute-pribehy-narodu-predstavi-je-unikatni-audiovizualni-projekce

Představení s názvem Winds of Sorrow mohou diváci zhlédnout hned několikrát. Dvanáctiminutová sekvence se bude promítat celé 3 hodiny, začátek je v 19.00. Jako plátno tvůrcům poslouží Dům U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze. Projekt je unikátní nejen tematikou a místem realizace, ale také svým mezinárodním přesahem.

Na projektu Wind of Sorrow se kromě českého uskupení BLACK / DIVISION podílí také ázerbájdžánská skupina HYPNOTICA.

O BLACK / DIVISON

BLACK / DIVISION je audiovizuální uskupení, které se na české scéně pohybuje již od roku 2011. Jádro skupiny tvoří duo František Pecháček a Josef Kortan, na tvorbě videomappingových projekcí se podílí také hudebník Ondřej Mikula (Aid Kid). O tom, že skupina programátorů, umělců a hudebníků patří k české videomappingové špičce, svědčí i loňské vítězství na studentském festivalu videomappingu Maska ve Zlíně, jehož projekce patří mezi největší svého druhu v Evropě.

O HYPNOTICA

Hypnotica je ázerbájdžánská audiovizuální skupina, která s mappingem a videoartem začala koketovat již v roce 2009. Skupina nadšenců zpočátku improvizovala s videem během hudebních představení, postupem času začala spolupracovat s DJs a hudebníky, mimo jiné s Parov Stelar Band či Davidem Vendettou. Hypnotica je synonymem rozsáhlých videomappingových projekcí, stojí například za vznikem projektu White Sign v Heydar Aliev Center, který navrhla světoznámá architektka Zaha Hadid v ázerbajdžánské metropoli Baku.

CO JE TO VIDEOMAPPING

Videomapping neboli audiovizuální projekce na architektuře se stává fenoménem i v České republice. Vizuální umění, které využívá projekce na fasádách domů, ale také v interiérech nebo objektech, se stává nedílnou součástí různých aspektů kultury. Mezi nejznámější tuzemské akce, které představují umění videomappingu široké veřejnosti, patří bezesporu pražský Signal festival. Zájem o výchovu nových videomapperů však začínají mít i menší města, jako například Zlín, který pořádá studentský festival Maska, nebo olomoucký festival Vzáří.

To, že je videomapping přitažlivý a rychle si najde diváckou základnu, dokládají i dva evropské festivaly. Jen pro představu – festival světla ve francouzském Lyonu každoročně navštíví přes čtyři miliony lidí, v holandském Eindhovenu se obdobné akce konají již od roku 2006.

FB událost: https://www.facebook.com/events/1589291221311895

Facebook komentáře