Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Michael Svatoš: Včerejší ruský raketový útok na Kyjev – analýza.

Ruské rakety Kh-101 včera v Kyjevě srovnaly se zemí muniční továrnu Artem.  Ta po nedávné nákladné modernizaci začala vyrábět ukrajinské taktické rakety Вільха, které chtěl Zelenskyj začít brzy střílet do Ruska. A ve spolupráci s americkými zbrojovkami rozjížděla sériovou produkci nedostatkových dělostřeleckých granátů 155mm do západních děl. Přílet několik střel Kh-101, jak můžete vidět na tomto mimořádně krásném videu, včera způsobil v továrně Artem obrovské sekundární výbuchy.

  • michael-svatos-vcerejsi-rusky-raketovy-utok-na-kyjev-analyza
 

Rakety Kh-101 také včera v Kyjevě zničily několik transformátorů elektřiny a pobořily řadu dalších budov, včetně největší ukrajinské dětské nemocnice.  Rusové vehementně popírají, že by nemocnici zasáhla jejich raketa, ačkoli ukrajinská tajná služba SBU na místě dopadu promptně zajistila úlomky jejich střely Kh-101, jako důkaz. Rusové tvrdí, že budovu nemocnice zasáhla ukrajinská protiraketová raketa S-300, a nebo norská protivzdušná střela NASAMS.

Střela NASAMS budovu určitě nezasáhla, protože nese jen 40 kg trhaviny, a to by na tak velké poškození nestačilo. Střela S-300 nemocnici zasáhnout mohla, protože poškození budovy odpovídá přesně výbuchu 150 kg trhaviny, kterou tato střela nese. Jelikož SBU na místě výbuchu zajistila úlomky střely Kh-101, buď střela Kh-101 vybuchla někde těsně blízko budovy nemocnice, protože střela Kh-101 nese 400kg trhaviny, a její výbuch v budově by tak celou nemocnici nejen rozmetal, ale i vypálil, jak dokazují jiné nedávné zásahy, třeba velínů elektráren nebo policejních budov; a navádění střely tak už bylo raketami PVO v závěrečné fázi jejího letu poškozené. Nebo budovu zasáhla ukrajinská protivzdušná střela S-300, a SBU provádí klasickou zastírací operaci PSYOPS, aby se vše svedlo na Rusy. 

Západní mediální pokřik založený na kyjevském vládním tvrzení, že střela Kh-101 byla úmyslně naprogramována, aby zasáhla dětskou nemocnici, je tristní a bez přesvědčivých empirických důkazů, a má za cíl jen vyvolat “dodávky západních raket Ukrajině, aby mohla začít útočit na cíle v hlubině Ruska”. Vojenský expert kyjevského režimu Павел Нарожный včera přiznal, že protivzdušná obrana Ukrajiny je nedostatečná, a k jejímu zajištění nepomohou ani desítky letadel F-16, ani další Patrioty, ale jedině útoky na ruská letadla na ruských letištích v hloubce Ruska. Americký mluvčí pro národní bezpečnost John Kirby včera vyloučil, že by i přes raketový útok na nemocnici v Kyjevě USA povolily Ukrajině ostřelovat Rusko. Biden potom v noci na dnešek slíbil jen další posílení ukrajinské protivzdušné obrany.

Včerejší Putinův raketový nálet na Kyjev rozpoutal i další bouři mezi jednotlivými frakcemi tamní vládnoucí Soldatesky. Vlivná poslankyně a bývalá hlavní politická komisařka vší ukrajinské branné moci, před níž se ještě loni třásli i nejvyšší generálové, a slepě plnili její fanatické rozkazy k zuřivým Banzaj ztečím ukrajinské pěchoty na ruské pozice, bez ohledu na vlastní ztráty, Mariana Bezuglá, (byla nedávno stejně jako generál Zalužnyj zbavena vlivu na dění v armádě, protože začala kritizovat nejen její velení ale i Zelenského pro zřetelnou totální neschopnost vést válku), včera obvinila velení letectva, že neustále lže o počtu ruských raket, které sestřeluje. Přiznání Bezuglé o lživých kyjevských vojenských hlášeních o počtech sestřelovaných raket vyvolalo okamžité zlostné reakce vnitřní Zelenského kliky. Situace v Kyjevě je viditelně napjatá. Včerejší ruský útok byl proveden poprvé za bílého dne, v době, kdy jsou úředníci v práci, a mířil na různé výrobní i úřední budovy po celé Ukrajině. Kyjevskému úředníkovi, který zatím na válce díky všudy přítomné korupci jen bohatne, tak doslova začalo jít o život, stejně jako násilně zmobilizovanému chudákovi na frontě. Podpora dalšímu pokračování války tak může rychle skončit a zbavit Zelenského kliku úřadů.

Komedie ukrajinských válečných hlášení je krásně vidět na včerejším hlášení. Ve 12.43 Ukrajina hlásila, že Putin na ni vypálil 38 raket, a chlubila se, že většinu raket sestřelila. V 15.25 Kyjev upřesnil, že 30 ze 38 raket sestřelil. Počítejme:

  • Video z útoku na továrnu Artem. Přiletí v něm 3 rakety a napravo od jejich příletu si povšimněte dalších 2 obdobných výbuchů. Video si zastavte v okamžiku příletu tří střel, a jejich tvar pro zajímavost porovnejte zde se střelou, která zaútočila na nemocnici. Proto nebudeme počítat 5 + 1 zásahů, ale jen 5.
  • Podle přiznání Kyjevské vojenské správy byly včera raketami zničeny budovy a způsobeny požáry v 7 distriktech Kyjeva. Každý ze zasažených distriktů má okolo 100 až 300 tisíc obyvatel. Tedy 5 raket zasáhlo továrnu Artem. 1 raketa, kterou nepočítáme, pobořila nemocnici v distriktu Shevchenkivskyj. A zároveň bylo raketami zasaženo dalších 5 čtvrtí Kyjeva. To je celkem nejméně 10 raket, které Ukrajinci včera nad Kyjevem nesestřelili.
  • Další rakety přitom zničily továrny ve městech Kryvyj Rih a Dněpro. Podle pro Kyjev nejpříznivějšího možného výpočtu, tak ze 38 raket nejméně 12 zasáhlo své cíle. Leč i to je výpočet pro Ukrajinu optimistický.

Včera útočily rakety Kh-101. Ty nesou buď 400 kg klasické trhaviny, nebo jadernou nálož 250 kilotun TNT. (Pro srovnání: Síla výbuchu v Hirošimě byla podle výpočtů pouze 16 (+- 2) kilotun TNT, protože bomba byla špatně zkonstruovaná a využila naštěstí pouze 1.7% svého potenciálu.)

Pokud obranou Kyjeva tvořenou 4 US bateriemi Patriot dodanými různými zeměmi, 2 bateriemi Mamba (italsko-francouzský Patriot), 6 bateriemi IRIS-T (Německo), 4 bateriemi NASAMS (Norsko), a několika bateriemi S-300 (ex SSSR), včera proletělo nejméně 10 ze 20 ruských raket Kh-101, jak si myslíte, že by dopadla obrana ČR, která nemá ani jeden srovnatelný systém PVO, kdyby se Zelenskému s pomocí Fialy a Pavla konečně podařilo rozpoutat III. světovou válku, jak usiluje? Bylo by v ČR 20 Hirošim, a každá česká Hirošima by byla 15 krát silnější, než byla původní US Hirošima v Japonsku, protože moderní jaderné zbraně už netrpí konstrukčními vadami. Chcete riskovat 20 českých 15x násobných Hirošim, volte i nadále Fialovu partu, a určitě se brzy dočkáte.

Celý článek ZDE: https://www.infokuryr.cz/n/2024/07/09/michael-svatos-vcerejsi-rusky-raketovy-utok-na-kyjev-analyza/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře