Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Loutku typu Schwarzenberga na Hradě nechci

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Již za 2 dny si budou moci občané České republiky sami zvolit svého prezidenta. Hlavními favority v boji o prezidentské křeslo nadále zůstávají Miloš Zeman a Jan Fischer, i když ten druhý jmenovaný  (především svým vlastním přičiněním) začal svou pozici ztrácet. Toho se snaží s pomocí silné mediální masáže využít kruhy, které chtějí dotlačit na Pražský hrad Karla Schwarzenberga.

 

 
  • loutku-typu-schwarzenberga-na-hrade-nechci

Denně čteme v novinách, které další osobnosti či pseudoosobnosti volbu knížete podporují, někteří umělci dokonce vystoupí na kocertě s názvem Karel na Hrad. Já však pevně věřím ve zdravý rozum většiny českých voličů ohledně toho, že se radami těchto „pokrokových“ umělců řídit nebudou. Zvolení Karla Schwarzenberga českým  prezidentem bych totiž považoval za věc velmi nešťastnou, ne-li přímo za katastrofu.

Proč? Nejde ani tak o to, že kromě českého má i švýcarské občanství, mluví ne zcela srozumitelně a reálně hrozí, že při zasedání Valného shromáždění OSN či při jiné významné zahraniční návštěvě usne. I když ani to samozřejmě nejsou argumenty zcela zanedbatelné. Ale především mám obavy, že by to byl prezident, který by ne zcela dostatečně hájil zájmy našeho státu v zahraničí. Když si totiž vzpomenu na Schwarzenbergovo ostré protlačování toho, aby se Česká republika připojila k podpisu smlouvy o fiskální unii, jeho aktivity ohledně uznání Kosova Českou republikou (v rozporu s vůlí většiny ostatních českých politiků) i některé další excesy, kterých se dopustil ve funkci ministra zahraničí, nelze racionálně věřit tomu, že by se Schwarzenberg jako hlava státu choval jinak.

A vůbec nejzávažnějším důvodem, proč Schwarzenberga nevolit, je má obava, že by byl jen loutkou, ovládanou jinými – Miroslavem Kalouskem především. Pokud někdo argumentuje tím, že Schwarzenberg je slušný a zásadový člověk, který se nenechá nikým zviklat, pak se ptám: Kam se vytratila Schwarzenbergova slušnost, když vloni obhajoval Kalouskovy útoky na policejního prezidenta? Proč jako předseda TOP 09 nikdy nezakročil proti Kalouskovým vulgárním výstupům v Poslanecké sněmovně i na veřejnosti? Proč jako šéf této strany tak dlouho toleroval prohřešky svého stranického kolegy Jaromíra Drábka na ministerstvu práce a sociálních věcí? Kam se poděla jeho zásadovost z doby, kdy hrozil odchodem z Topolánkovy vlády kvůli aféře Jiřího Čunka?

Před parlamentními volbami v roce 2010 nám bylo spoustou osobností i velkou částí „nezávislých“ novinařů doporučováno, abychom dali svůj hlas straně TOP 09. Její předseda Karel Schwarzenberg byl prezentován  jako nejschopnější a nejcharakternější politik na české politické scéně. I díky tomu tenkrát obdržela TOP 09 nečekaných 16,7% hlasů. Opravdu se voliči nechají opít mediální kampaní i podruhé?

zdroj:http://nozicka.blog.idnes.cz/c/315061/Loutku-typu-Schwarzenberga-na-Hrade-nechci.html

Facebook komentáře