Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Krátký film Jen Marlowe: Jedna rodina z Gazy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Krátce po izraelském útoku, který zabil téměř 1 400 Palestinců, jsem navštívila Gazu. Ze všech těch bolestivých příběhů, které jsem slyšela, na mě nejvíce zapůsobil příběh jedné rodiny. Strávila jsem několik dní s Kamalem a Wafou Awajah, hrála si s jejich dětmi, spala v jejich stanu, ve kterém nyní žijí, a natočila jejich příběh.

Wafaa mi vyprávěla o popravě svého syna, Ibrahima, zatímco si její děti hrály v sutinách jejich zničeného domu. Kamal hovořil o tom, jak se snaží pomoci svým dětem vyrovnat se s traumatem, které i po skončení útoku stále ovlivňuje jejich životy.

A co mě přimělo k tomu, abych natočila příběh právě této rodiny? Byla jsem dojata jak jejich příběhem, tak láskou Wafy a Kamala ke svým dětem, která je slyšet z každého jejich slova.

Palestinci z Gazy jsou líčeni buď jako násilní teroristé nebo jako bezmocné oběti. Rodina Awajah vyvrací oba tyto stereotypy. Prostřednictvím příběhu jedné rodiny je odhalována celá tragédie Gazy, a současně skrze ní prosvítá odvaha a odolnost jejích obyvatel.

Jen Marlowe, donkeysaddle.org

Film je možné shlédnout na stránkách ISM (http://ism-czech.org/?p=454)

Facebook komentáře