Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Divadelní a filmové kurzy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Divadelní a filmová společnost Zity Kabátové po pečlivých přípravách a s přáním paní Zity "tfuj-tfuj" zahájila svou činnost v prostorách filmového studia Barrandov pod vedením lektorů z profesionálního uměleckého světa. Kurzy z oblasti divadelní a filmové tvorby jsou určené široké veřejnosti především studentům od 12 do 18 let a dospělým.  V nabídce jsou kurzy herectví, dabingu, moderátorství, zvukové tvorby, režie a dětské letní tábory s uměleckým zaměřením.

Společnost si zakládá na podpoře kvality a tradiční tvorbě s přihlédnutím k novým moderním trendům umožňujíc tak zájemcům široké spektrum znalostí v tvořivé práci, jak samostatné, tak i týmové.  Umožní tak všem zúčastněným vstup do profesionálního světa divadla a filmu, s porozuměním pro symbiózu umění a techniky.

Mladí lidé si tak vytříbí svůj zájem ve výběru svého budoucího povolání a kariéry již v posledních ročnících základní školy a během studia na střední škole, kdy si nejsou ještě zcela jisti svou volbou do budoucnosti. Dospělým pak umožní upevnění pozic v změstnání a rozšíření znalostí v oborech, které je zajímají.

Zita Kabátová, poslední žijící prvorepubliková hvězda - herečka, zpěvačka, tanečnice a autorka scénářů v oblasti divadelní a filmové tvorby, ráda zaštítila myšlenku společnosti svým jménem, protože jí jde o to, aby slavná herecká tradice českého národa pokračovala.

Zita pochází z umělecky založené rodiny, její tatínek hrál ochotnické divadlo a psal divadelní hry. Její strýc Josef Šváb-Malostranský byl známý pražský kabaretiér a první český filmový herec.  Za svůj život hrála na několika divadelních scénách (Malostranská beseda, Akropolis, Nové divadlo Oldřicha Nového a další), role dostala ve více jak sedmdesáti filmech (Lízin let do nebe, Zlatý člověk, Pantáta Bezoušek, Přednosta stanice, Muži nestárnou, Mach a Šebestová, Želary a další).

Kurzy jsou vedeny a sestaveny na základě podkladů našich lektorů, absolventů FAMU, DAMU a dalších uměleckých škol, kteří využijí nejen svých praktických zkušeností, ale budou podpořeny i spoluprací s vysokými školami a uměleckými institucemi, pro zajištění maximální profesionality v daných oborech.  Za všechny možno jmenovat herečku Janu Andresíkovou, divadelního režiséra Martina Janouše, herečku Miriam Kantorkovou, zvukového mistra Karla Martínka, moderátora Radka Šilhana, herečku Petru Špindlerovou, hudebního skladatele Davida Švorce, filmového a dabingového režiséra Tomáše Tintěru, herce Tomáše Valíka a další.

 

Další informace o lektorech a kurzech lze najít zde.

 

 

Facebook komentáře