Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

České volby v ruské režii?

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Po Nizozemsku, USA a Francii se i české úřady chystají na zásah Kremlu, píše týdeník Respekt (28/2017:16-21). Trochu nudné čtení, ale o to závažnější!

Poslední prezidentské volby nedávno ve Francii jednoznačně ovlivňoval Kreml ve prospěch Marine le Pen, která na svoji činnost dostávala peníze z Ruska přes českou pražskou banku, jak nás již dříve Respekt informoval. Na závěr kampaně se začala šířit lavina pomluv a kompromitujícího materiálu na Emmanuela Marcona najednou na třech stech twitterových a facebookových účtech. A jen díky rychlé reakci Macrona se mu podařilo obhájit svoje postoje a zvítězit ve volbách proti zájmům Kremlu.

  • ceske-volby-v-ruske-rezii

 

To, že prezidentské volby v USA atakoval různými cestami i Kreml, dnes snad už nikdo nepochybuje. Rusové chtěli Donalda Trumpa, usilovali o dehonestaci Clintonové, byl zvolen Trump. A zdálo se, že si s Putinem docela dobře rozuměl.

A jen hlupák si může myslet, že dlouholetý satelit Sovětského svazu, člen Varšavské smlouvy, nebude v hledáčku ruských agentů a předmětem zájmu ruského impéria Vladimíra Vladimíroviče Putina.

Novináři Respektu se sešli s hackery Cyber Alliance a od jejich mluvčího s přezdívkou Sean dostali základní informace, po kterých dále šli. Tito hackeři hledali informace o lidech, kteří šíří nejrůznější prokremelské lži o Ukrajině, které jsou zde součástí ruské války, a zcela náhodně narazili na Alexandra Usovskije, který vystupoval jako běloruský spisovatel, ale byl v „Česku v kontaktu se stalinisty, v Polsku s ultranacionalisty a skrze ně se snažil zasahovat do politického dění ve prospěch Moskvy“, píše Respekt.

Alexandr Usovskij byl v kontaktu s miliardářem Konstatinem Malofejevem (blízkým ruského prezidenta Vladimíra Vladimíroviče Putina), který tyto destruktivní akce financoval. V Česku si našel komunistického politika z Mělníka Ladislava Kašuku, kterému finančně vypomáhal v organizování demonstrací proti „fašistům v Kyjevě“, a s nímž plánoval, že by mohl být lepším a radikálnějším předsedou KSČM, než je současné vedení, a „připravil jasný, konkrétní a realistický plán na uchopení moci proruskými silami“.

Alexandr Usovskij také plánoval založení nové politické strany, která by usilovala o vyvedení Česka z Evropské unie, protože prý v Česku je minimálně patnáct procent fanoušků sbližování s Ruskem. Od Ladislava Kašuka si však sliboval více, než ten byl schopen zrealizovat. V Česku nás čekají dvoje volby, do parlamentu a volba prezidenta. Je zde hrozba napadení volebních počítačů a útoky na jednotlivé kandidáty.

„V parlamentních volbách nemají Rusové koho podpořit, Andrej Babiš zatím není proruský a KSČM moc nepomůže“, jsou slova jednoho analyzátora této situace z Evropských hodnot. U volby prezidenta to bude pro Rusy jednodušší. Kreml sází na současného prezidenta Miloše Zemana, a tak lze očekávat dehonestaci jeho protikandidátů, což se již děje.

O tom, že se u nás pohybuje více ruských agentů, víme již z doby vládnutí Mirka Topolánka. Nejméně již rok víme, že je zde asi dvacet anonymních desinformačních webů přinášejících prokremelskou propagandu a jsou zde připraveny facebookové stránky VOLBA PREZIDENTA ČR a VOLBY 2017, které jsou připraveny k aktivizaci.

Rusům jde především o rozeštvání naší společnosti, o což již řadu let úspěšně usiluje těch dvacet anonymních webů spolu s kanceláří prezidenta s Milošem Zemanem v čele. A pak by stačilo vyřadit počítače Českého statistického úřadu a následně zpochybnit výsledek voleb.

Alexandr Usovskij usiloval o obrácení střední Evropy k Východu, ale ztratil důvěru u miliardáře Konstatntina Malofejeva, a byl vytlačen z pozice „člověka pro Visegrád“ Vladislavem Surkovem, blízkým poradcem Vladimíra Vladimíroviče Putina. Zatím nemáme další informace o jeho činnosti, ale očekáváme je od zmiňovaných hackerů.

Tyto volby mají být klíčové, zda budeme směřovat na Východ a přitulíme se k ruskému dubisku, nebo zůstaneme platným členem Evropské unie a členem NATO. Tyto volby budou rozhodující pro budoucnost Česka. Ostatně i jmenované facebookové stránky je označují jako „nejdůležitější volby v historii ČR“. Svým zájmem o vystoupení Česka z Evropské unie a z NATO se naši komunisté stávají nástrojem ruského imperialismu.

........................................................................................................

Pro adminy: Nejde o trolling! Tyto informace najdete v týdeníku RESPEKT 28:16-21

Autor: Bohumír Šimek

Zdroj: http://bohumirsimek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=618268

Facebook komentáře