Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vánoční projev 2013: Václav Kovalčík

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Vážení čtenáři, není normální každoročně nasekávat deficity státního rozpočtu, a tím zadlužovat nás i naše děti.

  • vanocni-projev-2013-vaclav-kovalcik

Vážení čtenáři, není normální každoročně nasekávat deficity státního rozpočtu, a tím zadlužovat nás i naše děti. Nepomůže ani evropská zásada 3% HDP schodku státní kasy – zejména v zemi, která se považuje za ateistickou, mravně pokleslou a koneckonců rozkradenou a ožebračenou.

Nelíbí se mi trend postupující proti dosud známým pozůstatkům dobra, jimiž jsou správné a opravdové křesťanství, víra, láska a naděje. Jedovaté sliny a komentáře se hrnou se vší silou beztrestně do internetového prostoru. Nenávist na adresu prostých a bezmocných lidí roste. Někdy začínám pochybovat, že žijeme v právním státě.

Je aktuální prožít radostné Vánoce, ale co přijde potom? Jaká budoucnost nás ve skutečnosti čeká? Křesťané však učí, že máme své životní kroky svěřit Bohu, Ježíši Kristu i Duchu svatému. Dále máme odpouštět veškerá provinění a modlit se za lepší a ohleduplný svět.

Pracujme však poctivě, i když se poctivost v současné době příliš nenosí, přesto buďme dobří a odvážní, respektujme krásy přírody a životního prostředí, které si zaslouží respekt a úctu. Pravda a spravedlnost musí nejen v našich končinách zvítězit. To není pouhá fráze, nýbrž sentence, jež může být vnímána jako novoroční předsevzetí a povzbuzení.

Vážení čtenáři, posílám přání láskyplných vánočních svátků a šťastného vykročení do nového roku 2014. Pomáhejme si navzájem, jednejme bez zbytečných schodků a deficitů v životě každého z nás.

Václav Kovalčík

Facebook komentáře