Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Šejk Nasraláh: bitvou o Sýrii zamýšlejí zničit celý region

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Výtah z projevu Jeho Eminence šejka Hassana Nasraláha, vedoucí charismatické osobnosti libanonského hnutí "Odporu" u příležitosti svátku Dne zraněných spolubojovníků.

  • sejk-nasralah-bitvou-o-syrii-zamysleji-znicit-cely-region-yusuf-fernandez

Generální sekretář Hizbaláhu, šejk Hassan Nasraláh,  oznámil, že „Odpor" (pozn. př.: = Hnutí odporu) bude tam, kde musí být a ujistil, že boj v Sýrii se odehrává mezi dvěma projekty a nikoliv mezi dvěma náboženskými skupinami.

Během během obřadu  Hizbaláhu slaveného u příležitosti „Dne zraněného spolubojovníka", šejk Hassan Nasraláh řekl, že fáze po Qussairu je stejná jako před Qussairem, a že se nic na událostech, které se dějí v Sýrii, nezměnilo.

V tomto kontextu zdůraznil, že obvinění z „nedůvěry" tzv. takfiris (muslimové, kteří obviňují jiné z odpadlictví – pozn.překl.) proti „Odporu" nic nezmění na jeho postoji a řekl: „že ten kdo věří, že jsme vázáni měnit naše názorové postoje kvůli mediálním výrokům,  vraždám a záměrům nás vystrašit, chybuje".

Řekl také, že „Odpor" je zapojen do bitvy o Sýrii, protože tato poslední je řízena tak, aby zničila nejenom Sýrii, ale celý region.

Jeho Eminence ujistil, že Hizbaláh je poslední libanonskou stranou, která se zůčasnila bojů v Sýrii, a že bylo mnoho jiných libanonských skupin, jako Strana Budoucnosti, které byli zapojeny do bojů předtím.

Jedna čistá vize boje v Sýrii

Šejk Nasraláh řekl, že od samého začátku krize v Sýrii, Hizbaláh měl jasnou vizi, že existuje plán, který má ohlas v Sýrii, Palestině, Libanonu, celém regionu, u muslimů, u křesťanů, u sunnitů i šíítů.

Jeho Eminence zdůraznil, že „Odpor", skrze svá rozhodnutí, brání Libanon, svoji zem a svůj stát.

Taktéž to, že to co se odehrává v Sýrii není mezi režimem a občany. „Takovéto uvažování skončilo. Existují některé strany, které nezajímá, že populace umře. Oni pouze chtějí, aby režim padl. Oni si představují, že alternativa k tomuto režimu bude jiná. Nicméně, tato alternativa je chaos".

Jeho Eminence zdůraznil, že lid Sýrie je rozdělen: jedni podporují a jiní jsou proti, a poznamenal: „My jsme s režimem a jsme také s reformami".

„Jsme s těmi, kdo požadují reformy. Nicméně, jsme proti oněm, kteří ničí Sýrii",řekl šejk Nasraláh.

Na druhé straně také poznamenal, že prohlášení týkající se vyzbrojování syrské opozice jsou falešná, a že dodávky zbraní ozbrojencům, kteří bojují proti syrské vládě již trvají dlouhou dobu.


Hizbaláh, poslední libanonská strana, která se účastní bojů v Sýrii

„My neděláme tajnosti s naší účastí v bojích v Sýrii. Neříkáme, že tady rozvážíme mléko s máslem", řekl šejk odvolávaje se na vyslance Hnutí za budoucnost Oqab Saqr, který popřel, že by jeho strana byla zapletena do syrské krize.

„A jestli naši spolubojovníci padnou v boji v Sýrii, my je tam nepohřbíváme a zavazujeme jejich rodiny v Libanonu zachovávat mlčení", řekl.

Ujistil také, že boj v Sýrii není sektářský a poznamenal, že ti, kteří ji ukazují jako sektářský boj, lžou. Žádal posily, aby se čelilo jistým arabským kanálům, které podněcují a svádějí, dávajíce sektářská vysvětlení boje a používajíce lži a výmysly.

Él dijo que el otro lado de la lucha estaba determinado a seguir adelante y subrayó que la Resistencia está donde tiene que estar y hará gala de la misma responsabilidad que ha hecho desde el inicio de la crisis.

Šejk Nasraláh taktéž řekl, že Hizbaláh je připraven udržovat rozhovory o Sýrii zdůrazňujíce v tomto kontextu, že některé strany nabízely iniciativy, které by stálo za to diskutovat.

Volání po ovládání se – sebekontrole

A co se týče místních témat, hlava „Odporu" řekl, že se neděje nic nového co se týče voleb a poznamenal, že libanonci očekávají rozhodnutí Konstitučního Tribunálu, zda volby přijdou nebo ne.

Jeho Eminence žádal velký stupeň sebeovládání a aby se předcházelo jakýmkoliv bojům nebo tlakům. „Žádáme libanonce, palestince a syřany, kteří jsou v Libanonu, aby zachovali velký stupeň sebeovládání, speciálně pak členové „Odporu".

Taktéž kritizoval zvyk střílet do vzduchu za účelem jakékoliv oslavy a řekl,že tento zvyk se v Libanonu rozšířil. Požadoval skoncování tohoto fenoménu, poznamenaje, že bude souzeno, protože už obtěžuje ostatní.

„Fenomén střílet do vzduchu se rozšířil povážlivou formou v těchto dnech a při různých příležitostech", řekl šejk. Poznamenal, že: „...požádali jsme kleriky v Íránu a Íráku na jejich názory na téma střílení do vzduchu. Jedinou odpověď, kterou jsme obdrželi, je, že je to zakázáno dělat".

Na téma střel vystřelených proti některým městům z Bekaa, šejk Nasraláh řekl, že některá média rozšiřují fámy, že byly vystřeleny z města Ersal, se záměrem vysvětlovat toto téma sektářsky.

Jeho Eminence zdůraznil, že střely byly vypáleny proti Sarinu, Baalbecku a Hernelu nepocházely z Ersalu a řekl také, že jsou skupiny ozbrojených syřanů, kteří je stříleli. Poznamenal, že tahle věc brzy skončí.

Upozornil v tomto kontextu, že různá média, společně s některými tajnými službami pracují tvrdě na podněcování ke vzpouře mezi sunnity a šííty.

Odpor zachránil Libanon

U příležitosti svátku zraněných spolubojovníků a jejich rodin, kteří se obětovali pro dobro země a podtrhl, že Libanon byl osvobozen díky „Odporu" a jeho spolubojovníkům.

„Odpor" svými oběťmi, osvobodil Libanon z izraelské okupace. Toto hnutí zachránilo Libanon a jeho historie nesmí být zapomenuta.

V tomto kontextu, Jeho Eminence upzornil na to, „že existuje enormní mediální pomlouvačná kampaň celkového obrazu a historie „Odporu".

Vedoucí „Odporu" odmítl deklarace, které se snaží vytrhnout Hizbaláh z libanonské struktury řkouce: „Narodili jsme se tady, žijeme tady a budeme zde pohřbeni. Nikdo nás nemůže vytrhnout (ze struktury Libanonu).

Jedna z nejsilnějších armád byla poražena našimi spolubojovníky v Bint Ybeil, Marun Ras atd.. Kdo jsou ti hlupáci,kteří zamýšlejí vyhladit „Odpor"?

Íránské volby – festival demokracie.

Na druhé straně šejk Hassan Nasraláh pogratuloval vedení a celému íránskému národu za velkou účast na 11. prezidentských volbách v Islámské Republice.

„Chci poblahopřát Imamu Chamenejímu a íránskému národu za tento festival demokracie, protože tato demokracie posílí ty správné pozice v regionu", zdůraznil.

„Skrze tuto demokracii má nejvyšší vůdce, se všemi svými pravomocemi, pouze jeden hlas a ostatní občané rozdílných etnik mají také stejnou úroveň účasti. Oni se podílí na volbách proto, aby zachránili budoucnost své země.

Jeho Eminence řekl, že očekává, že některé arabské země dosáhnou také podobné demokracie.

Zdroj:

http://www.almanar.com.lb/spanish/adetails.php?eid=35200&frid=23&seccatid=31&cid=23&fromval=1#6344


Facebook komentáře