Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nové jméno letiště v režii Fero Feniče a Nečasovy vlády

Ještě jednou se chci zastavit u přejmenovávání Letiště Praha Ruzyně, po našem exprezidentovi Havlovi. Nevím jak vám, ale mně se vůbec nelíbí když se v této zemi dělají kroky které nerespektují většinovou vůli obyvatel. Vždy mně v takovém případě napadám proč a k čemu tady byla potom revoluce a odstraněna jedna vládnoucí strana, která se prakticky taky nikoho neptala co chce a rozhodovala za lidi.

 

 
nove-jmeno-letiste-v-rezii-fero-fenice-a-necasovy-vlady

Většinový názor věřejnosti je jednoznačný a nesouhlasí s přejmenováním Letiště Praha Ruzyně po Havlovi. Proč nerespektují ti, kteří tak tvrdošijně trvají na svém, vůli lidí. Nepřipadá vám paradoxní, že bude přejmenováváno letiště proti vůli těch, jejichž vůli si sám Havel cenil? Proč tyhle pózy? Nebo se dá přirovnávat Havel třeba k Charlesu de Gaullovi, nebo prezidentu Kennedymu, či jiným státníkům. Nevím, ale domnívám se, že takové velikosti Havel skutečně nedosáhl. Dokonce ani ve své spisovatelské či řežisérské umělecké činnosti.

 

A tak nám pan Fero Fenič zrežíroval přejmenování aniž bychom o to stáli. Je mnoho hrdinů, kteří by si své jméno zasloužili mít na některém štítu ulice, nebo nějakého  zařízení a jejich jména upadnou do zapomnění. Stejně jako se ztratila některé jména hrdinů druhé světové války. Ti by si tuto čest zasloužili rozhodně.

No hádejte co s tím asi uděláme .. zase nic. Nikdo nás neposlouchá, jedni dohazují druhým, celebrity určují kam půjdou naše peníze - asi by měl někdo zveřejnit kolik bude to přejmenování stát, ale rozhodně jsou to částky v miliónech korun. JO!  Máte pravdu, vyrovnání s církvemi bude stát daleko víc, ale má to s přejmenováním letiště přeci jenom něco společného. Víte co?  No přece taky se vás nikdo nezeptá jestli to chcete nebo ne, rozhodnou za vás a vy to zaplatíte!

Vlastně se divím, že se podle pana exprezidenta nepojmenovalo nějaké okresní město. Ale to už tady bylo že, a po letech se to vracelo. Vlastně je to u nás originalita, přejmenovat letiště po osobě to ty minulé vládce nenapadlo.

A tak se přijďte podívat 5.10.2012 na slavnostní přejmenovávání našeho letiště Ruzyně. A třeba zatleskejte, nebo si i pískněte na prsty, i paní Havlová už takto pískala - a při daleko oficiálnější a slavnostnější přiležitosti, nežli je přejmenovávání, máme přeci demokracii a svobodu, kde Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí?!

Přeji krásný den!

Miroslav Nigrin|

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře