Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Malé zamyšlení nad 21. srpnem

Hodnocení uživatelů:  / 20
NejhoršíNejlepší 

Když vidím rusofobní nesmyslné články k výročí invaze vojsk do ČSSR, dovolím si malé zamyšlení...

  • male-zamysleni-nad-21-srpnem

Dnes je tomu 47 let, co proběhla invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR.
Nedá mi to a dovolím si k tomu něco napsat. Jelikož dnešní (geo)politická situace v souvislosti s ukrajinskou krizí je dost napjatá a státní protiruská doktrína (které se vymyká akorát pan prezident) jede na plné obrátky, je dávána vina za invazi vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR samozřejmě dnešnímu Rusku. Jenomže je potřeba si plně uvědomit několik faktů:
1. Invazi do ČSSR inicioval Sovětský svaz; a dnešní Ruská federace prostě není tehdejší Sovětský svaz
2. Na invazi se podílelo celkem 5 zemí Varšavské smlouvy (SSSR, Maďarsko, NDR, Polsko a Bulharsko); nelze vůbec tvrdit, že nešlo odmítnout podílet se na této invazi. Příkladem může být Rumunsko, které se nejen odmítlo na invazi do ČSSR podílet, ale dokonce to tvrdě odsoudilo.
3. Když už jsme u té národnosti, tak určitě stojí za pozornost, že v čele SSSR byl tehdy Leonid Iljič Brežněv, který nebyl národnosti ruské, nýbrž ukrajinské.
Neříkám, že rusové neměli svůj podíl na invazi, ale na druhou stranu musíme po shrnutí všech faktů uznat, že dnešní svádění invaze na Rusko je silně tendenční.
Navíc je potřeba se zamyslet ještě nad jednou věcí, kterou je naše členství v alianci NATO. Ač si to mnozí možná nechtějí připustit, dostáváme se do novodobého roku 1968, kdy nám hrozí stejné "osvobození", jako od tehdejších našich spojenců ve Varšavském paktu. Proto je nanejvýš nutné přemýšlet o vystoupení z NATO, abychom si nemuseli historii zopakovat. Je nutné si uvědomit, že dnešní "říší zla" není Rusko, ale jsou jimi USA a jejich vazalové v západní Evropě.

 

21. srpna 2015

Milan Daněček

místopředseda Místní organizace Národní demokracie Brno

Facebook komentáře