Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

ČESKÉ KONZERVATIVNĚ - PRAVICOVÉ JARO: KNÍŽE ŠLAPE PO ÚSTAVĚ, ZATÍMCO PREMIÉR RAZÍ TUNEL STOLETÍ

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ano takhle suše lze s trochou nadsázky shrnout situaci v Čechách a na Moravě a bohužel nejsme vůbec daleko od pravdy ani podstaty. Vysvětlím.

  • ceske-konzervativne-pravicove-jaro-knize-slape-po-ustave-zatimco-premier-razi-tunel-stoleti-takze-jim-to-dost-mozna-vyjde

Zatímco se pan kníže Schwarzenberg ohání termíny, jako je právní stát anebo konzervativní hodnoty, vůbec mu nevadí hrubě pošlapávat naší ústavu (na kterou již mimochodem několikrát přísahal), pokud se to hodí jeho potřebě dále hrotit jeho osobní spor o hrad, případně potřebě se zviditelnit anebo nahrát politické body u skupiny našich povětšině mladších spoluobčanů, kteří propadli nenávisti vůči hlavě státu. K tomu jim budiž notně dopomoženo, dodávám.

Ano pod vlivem soustavného vymývání mozků ze strany politiků a médií a v zájmu moci a okrádání svého vlastního národa se z našich lidí zcela logicky pomalu stává stádo vláčené emocemi, které již není schopno vnímat realitu takovou jaká skutečně je, natož chápat elementární souvislosti!  ( To se našim současným "elitám" samozřejmě náramně hodí ... )

Jen na okraj tu podotknu, že za to, jak nás Zeman v r. 1998 vytáhnul z hnoje - běhěm půl roku skončila dekáda neuvěřitelnýho tunelování (už se zase rozjela :) , stabilizoval bankovní systém (z toho se tu žije dodnes) a ekonomicky jako zázrakem z táhlého poklesu byla dekáda růstu - mu téměř nikdo nepoděkoval. Je potřeba mu to nejen zapomenout, ale je potřeba ho za to také nenávidět. V tomto duchu Češi ochotně následují svá (ať již čemukoli) zaprodaná mass-média a ani poté, co se stal prezidentem, rozdmýchávání těchno vášní zdaleka nekončí.

V této situaci "konzervativní" pan kníže dále hrotí svůj osobní spor s prezidentem o jmenování velvyslanců a dále přilévá olej do ohně místo toho, aby se věnoval smysluplné práci, jak neustále prohlašuje a slibuje. I když jemu i celému národu již bylo veřejně (i neveřejně) vysvětleno, a to odborníky z nejpovolanějších - totiž mj. panem Rychetským, kterýžto je jedním z otců naší ústavy, že v této věci naprosto nemá pravdu! Co by si s tím, p. Schwarzenberg lámal hlavu, když sám vlastní média, která o tom ochotně mlčí, a ta ostaní jsou jeho pojetí také nakloněna ... Anebo, že by patřila kámošům? Proč o tom všem vlasně vůbec nepíší?

Ano národ zčásti propadl nenávisti vůči prezidentovi, infikovaná média jsou nakloněna, tak proč v tomto padlém teatru ještě chvíli nepokračovat, když to jde vlastně samo. Skutečně křesťanský a konzervativní přístup! Těmito slovy se páni Swarzenberg a Kalousek mohou ohánět z jediného důvodu, a to proto, že národ bohužel naprosto nechápe, co jedno, či druhé slovo skutečně znamená! Kdyby totiž chápal, tak např. Kalousek zkončil den poté, co ze sněmovny vyšel poněkud " nachlazen "  ... a on tam naopak s ethanolovou chřipkou strávil celé mládí. To je ale jen ta nejméně podstatná stránka věci! ...

Pro ty, komu onen výklad podstaty problému jmenování velvyslanů v administraci místních médií unikl, provedu shrnutí:
Ústava jasně říká: Prezident jmenuje velvyslance. Premier kontrasignuje.

Z tohoto se léty vyvinula praxe, která zabezpečuje hladký průběh celé akce uvnitř i navenek. A totiž jediná logická posloupnost událostí, která zabezpečuje minimální tření a konfliktnost tohoto procesu ( což je v diplomacii jaksi žádoucí), a také jej urychluje a zjednodušuje. A totiž: nejprve se vláda (obyčejně zastoupena ministrem zahraničí) s prezidentem dohodne a potom tato dohoda projde oficiální neustále účelově omýlanou posloupností ministr zahranicí  navrhne, prezident jmenuje a premier kontrasignuje.. 

Toto samozřejmě dobře funguje, pokud všichni zúčastnění chápou a respektují svou pozici v tomto procesu. Nejde však ani o podstatu věci ani o právní základ! Jde jen o formální a procedurální vyjádření tohoto aktu, které může dobře fungovat, pokud zúčastnění dobře chápou a respektují první dva elementy ( totiž podstatu a právní základ ) To se však, Světe div se, v Česku opět neděje, a tak zcela s podporou médií naše tzv. konzervativní pravice vydává tuto praxi naprosto lživě a účelově za ústavní pořádek. To je pošlapávání dobrých mravů i ústavy v praxi, ale toho si u nás málokdo všimne. Daleko lákavější než věcnost je tu pro mnohé jitření vášní.

Tím se dostáváme k druhému, o něco horšímu tématu. Pan premiér poněkud opojen vládou nad Českem by zřejmě po vzoru svých předchůdců Topolánka a Klause nerad zůstal nějak pozadu a razí atomový tunel století pod heslem skutečného státnictví. Zatímco dnešní ceny elektřiny jsou na úrovni cca 40Euro za MWh on navrhuje zavázat České občany k odběru nové atomové produkce za cenu minimálně 65Euro/MWH. Podotykám minimálně ( v Anglii si atom loby vymohla 120 a u nás náklady vždy podstatně vzrostou během procesu ... ).

Navíc nepůjde o 20 let jako u fotovoltaiky, ale hned o 40. Doufám, že je každému jasné, že pokud ceny energie na trhu bezprecedentně nestoupnou,  a já očekávám spíše opak, bude to znamentat konečné pohřbení jak české ekonomiky, tak sociálního standardu. Toto je skutečně státnický počin hodný velikána v "oboru ODS" pane premiére. Nečas nám dále blbne hlavu, když se dokáže tvářit a predikovat 20-40 let dopředu. Ten chlapík si ani nevšiml, co se děje nyní! Nebo, že by něco tajil před vlastními lidmi? Solární energie již zlevnila na čtvrtinu a dále zlevňuje, Němci umí z přebytečné energie vyrobit altrnativu zemního plynu a jestě při tom spotřebují hromadu CO2.

Fotovoltaika navíc není zdaleka jediná alternativní udržitelná energie. Šetřit. Existuje technologie domů bez topení v kanadských horách kde se nemusí topit ani v zimě, takže u nás by to mělo fungovat také. Atd. atd. To by ale někdo musel chtít. (Lidé by také např. nemuseli jíst ty chemické zrůdnosti, které se tu vydávají za kvalitní potraviny či léky a být tím pádem daleko zdravější .. aha chemo-farma komplex si tu pořád ještě může dovolit udržovat tento busines jako jedinou možnou alternativu. To je sice trochu z jiného soudku, leč nezájem o občany je společný.)

Konkrétnější obrysy záměrů Nečas-Kalouskovy koalice můžeme pochopit, pokud nám neunikne snaha propojit kšeft se stíhačkami právě s oním atomovým. A Světe div se podruhé, údajně padají í přísliby vojenské podpory při amerických vojenských akcích, pokud by to klaplo .. Takže nakonec to vypadá, že jediným důvodem vlády téhle koalice je vlastně možnost ještě než konečně zkončí uzavřít dva největší obchody století. To můžu říci celkem s jistotou, protože pokud k tomu dojde, žádný další obchod si již nebudeme moci dovolit a navíc po nás budou Amíci chtít, abychom jim kryli záda, když zas někam půjdou hájit demokracii, z čehož pro nás dříve či později vyplývá jistota být legitimním cílem na seznamu teroristů, takže se pak prodá ještě víc zbraní ... Takže ty stihačky možná dostaneme i zadarmo ... Není vlastně Dzihád - Svatá válka - proti takovýmto kuplířům se smrtí a čímkoli, co se zrovna hodí, docela fajn a legitimní?

Fajn to určitě není, protože to bývá živeno a účelově rozdmýchávno mezi zoufalými lidmi právě ze strany vojensko- průmyslovch a politicko-ekonomických kruhů, ktreré tento koktail destrukce a zoufalstvi spolehlivě vyrobí kamkoli dorazí (rozhlédněte se okolo), nicméně jistá Božská ironie tomu jistě nechybí ...

Zatímco ceny solárních panelů klesly za posledních 6 let zhruba na čtvrtinu a jejich energie, je dnes více než konkurenceschopná je potřeba tuto energii nyní co nejvíce zdiskreditovat v zájmu něčeho, na čem se dá nepoměrně více nakrást, pardon vydělat. Koho tu zajímá, že z tohoto tunelu se naše země  již neprobere? .. Rád bych věřil, že pánové Kalousek a Schwarzenberg zůstanou v této věci na svých pozicích, leč obávám se, že spíše vyčkávají až druhá strana zvýší nabídku.

Máme tu tedy ekonomicky a technicky zajímavý i řešitelný problém, jak dostat solární panely také na střechy, kam dávno patří, plus dořešit obousměrnou dynamicky řízenou elektrickou síť, čímž bychom se ocitli na technologické špičce toho co tuhle planetu bude zajímat následujících 200 let. Ale naše "prozíravé státnické mozky" zajímá něco úplně jiného.

O školství, vzdělání, technologicé vyspělosti, moderním průmyslu, budoucích generacích atd. rádi v médiích žvaní, kdykoli se to hodí ( a dobře při tom otvírájí ústa, jak jim to poradil jejich PR management), ale ve skutečnosti realizují pravý opak. Naprosto jim uniká, že na druhém konci jejich zištných počínání jsou lidé bez domova, rodiny na pokraji ekonomické existence, mladá generace v kozumu a sex businesu, narůstající násilí a zrůdnosti ze zoufalství či kupodivu také ekologická devastace planety anebo sebevraždy a psychické disfunkce.  Tohle všechno by měl řešit státník, ale on jen kouká, kde na tom ještě víc nahrabe.

Aby mohl člověk šťastně a smysluplně prožít svůj život, musí být součástí systému, který dává nějaký smysl - jednoduchá analogie buňka-organismus , člověk-společnost... To ale náš systém pod vedením naší politické reprezentace rozhodně není a dále se tomu vzdaluje. Jelikož tedy stát ani neplní své proklamované funkce ani není upřímný ke svým občanů, naprosto postrádá legitimitu se všemi důsledky! Doložím to následovně.

Pokud by náš tzv. demokratický zastupitelský systém alespoň elementárně fungoval dle své proklamované linie, toto všechno by se časem postupně vyřešilo díky politickému boji vláda vs. opozice s následnou korekcí po volbách ... , kdy někdo přeci hájí ty zájmy voličů. Kauza Gripen, Pandur či fotovoltaika atd. nás už ale poučila, že tomu je trochu jinak. Také výše zmíněná témata by se neprohlubvala, ale zlepšovala. Není tomu tak. Díky tomu, že finančním zájmům je politická orientace podružná - business není politický, nýbrž pragmatický a na jaké finanční částky se místní politicko-business-mafiánský konglomerát již dostal, skutečná hranice pravic-levice je již téměř setřená. Jsme tu v situaci, kdy ta samá "firma" nám pomocí svých několika málo dcerek prodává více méně to samé zboží v několika různých obalech. Tu s jahodovou, tu s vanilkovou anebo i česnekovou příchutí ... Jen máloco v tomto státě dnes funguje tak, jak se tváří ... V televizi Vám mimochodem také neřeknou, že pravým důvodem nástupu komunistů k moci po r.1948 byla naprosto zkorumpovaná a nemohoucí politická reprezentace 1. republiky. Lidi toho měli už dost. Uplně stejně, jako dnes...

Nějaké Řešení? Zabezpečit maximální obměnu politické reprezentace mj. zrušením 5% klauzule plus odblokování parlamentu "lichou aritmetikou" ( např. 199 členů komory nebo finální spol. hlasování obou komor + prezident atp.). Zavedení přímé demokracie. Zastupitelská demokracie byla jen nutnost z nedostatku technologie, kterou dnes již máme; hlasovat můžeme sami !!!! Vzdělávat se a žít slušně.

Jak říká hluboká duchovní pravda: porážka má stejnou cenu jako výhra. Co to znamená? To znamená, že kapitalismus by bez soupeření s tzv. reálným socialismem nikdy nedospěl do podoby, kam se nakonec dostal. Zdůrazňuji nakonec, ne nyní !!!  25 let po konci studené války kapitalismus demontuje své sociální i demokratické systémy a realizuje tzv. neoliberalismus, což je de facto jen přijatelnější název pro fašismus ( neplést s nacismem ), kterýžto je z definice vládou stavů - neboli zájmových skupin. Také není pravda, že je lepší než tzv socialismus a není také pravda, že současný stav je třeba chápat jako status quo anebo ho konzervovat či prohlubovat. I když se o to mnozí samozřejmě velmi usilovně snaží. Naopak by pomohlo pochopit situaci tak, že konec souboje socialismus vs. kapitalismus je jen na poslední chvíli z podstaty vyvěrající příležitost pro vyřešení ještě podstatnějších problémů planety, než byly totalitní režimy.

Těmito problémy jsou zachování druhů včetně toho lidského a konečné přežití. Jakou má cenu lidský druh bez lidskosti? V televizi, za kterou platíme tisíce nám totiž oproti indexům burzy zapomínají ukazovat mj. také index CO2 na planetě, idex výdajů na zbrojení, index mizících druhů, index prostituce, index hladomoru, index genocidy, index znečištění planety, index psychických poruch, index rakoviny. No a jedno s druhým kupodivu souvisí, i když tyto souvislosti se vládnoucí garnituře příliš do krámu nehodí. Ta čísla jsou časo více než alarmující a jasná! I když pan Klaus bude tvrdit, že nic takového neexistuje, jak narůstá CO2, a že tedy narůstá!, okyselí se moře, tím zhyne plankton, tím CO2 ještě víc řádově naroste (fotosynteza v moři je dominantní), tím se oteplí ještě víc, ale to už dávno nebude co jíst, protože v novém extrémním klimatu jen velmi ztěží něco vypěstujeme .. To by myslím např.měli řešit státníci.

Paradoxně vidím současnou situaci celkem pozitivně ve smyslu určitého potenciálu. Domnívám se, že národ, který si prožil zvěrstva komunismu by neměl jen nečinně přihlížet, jak naše koalice bombarduje chudé vesnice v Afganistanu, Pakistanu nebo jinde a v klidu domova se dívat, jak se v námi rozvráceném Iráku a okolí denně povraždí desítky či spíše stovky lidí, zpravidla těch nejchudších, poslouchat komunisty v řadách ODS jak straší komunismem a slibují, že již brzy nám snad také něco kápne z nových zakázek v novém Iráku a okolí. Takový národ si podle mě nezaslouží nic dobrého, ale zdechnout! ... 

Ale ještě je tu taky šance říct Dost! Tohle jsme opravdu nechtěli! A vzít si věci své zpět pod vlastní kontrolu, dát to doma do pořádku a konečně začít žít jako lidé, tak, jak jsme chtěli v r.1989. Heslo pravda a svoboda musí zvítězit ... je dnes snad ještě aktuálnější než tehdy. Už to trochu začalo a sny i sliby by se měli plnit, přesto, že to dá trochu práce. Až to zvládneme - a jsme ve věku, kdy by se nám to mohlo podařit - vysloužíme si tím zpět mimo jiné ty kulky, které nám uřízli na Bílé hoře. Každý jedinec i společnost prochází vývojem a po divoké pubertě by mělo přijít nějaké rozumné dospění. Jistě nám to zvende náladu. Také nebývalou mezinárodní prestiž a skutečný výhled do budoucna. Svět nás má ještě pořád rád, ale už to dlouho trvat nebude. Hokej a Škodovka nestačí!

Facebook komentáře