Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Buďte bratru bratrem! aneb proti kamerám kamerami

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Jen málokdo nezná Orwellův román 1984. A pokud se najde přeci jen někdo takový, tak z tohoto románu pocházející pojem Big brother (Velký bratr) již jistě.

  • budte-bratru-bratrem-aneb-proti-kameram-kamerami

George Orwell svůj román psal jako varování před důsledky absolutní totality. Věřím, že si nikdy nepředstavoval, že by slavná věta „Velký bratr Tě sleduje" byla možná ve svobodném a demokratickém světě. Bohužel realitou je, že jeho románový Velký bratr byl proti tomu dnešnímu reálnému a všude přítomnému jen malým bratříčkem.

Klub nekompromisních vyhlásil Velkému bratrovi boj velmi zajímavým způsobem:

„Přátelé, nikdo z těch, kterým jsme svěřili moc, se nás neptá, zda chceme být (tady, tam či onde) nahráváni kamerami. Začněte využívat svého práva a natáčejte při výkonu jejich povolání úředníky, policisty a další, kteří jsou placeni z našich daní! Máte na to právo! Bojujte proti Velkému bratrovi jeho vlastními zbraněmi! Svou kameru v mobilu má dnes skoro každý :-)"

Více zde: http://www.klub-nekompromisnich.cz (včetně legislativy)

Pokud se naše současná společnost proti absolutnímu sledování téměř – až na pár výjimek – nebouří, je to proto, že necítí důsledky... Zatím. Vzpomeňme však třeba na Angelu Merkel a její pobouření ze sledovacích aktivit NSA, když se dotkly přímo jí. Ano, dokud se domnívala, že jsou sledováni pouze prostí občané, bylo vše v pořádku. Dokonce takové sledování podporovala a hájila. Ale za situace, kdy se dotklo přímo jí – nedotknutelné, došlo k radikální změně názoru. Dodejme však, že pouze ve vztahu právě a pouze k „nedotknutelným".

A tak si dovolím jeden citát: „Pokud něco může být zneužito, dříve či později to bude zneužito." Historie nás bohužel o pravdivosti tohoto citátu přesvědčila nespočetněkrát.

Facebook komentáře