Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bezpráví a hyenismus ve 21. století

Lidé s psychickými i fyzickými chorobami to mají v dnešní netolerantní společnosti velmi těžké, zejména pokud se jedná o psychiku, která se podobá popsané životní tabuli např. hroznými zkušenostmi z dětství, školní docházky, zaměstnaneckých poměrů a dalších pošramocených minulých...

  • bezpravi-a-hyenismus-ve-21-stoleti

Lidé s psychickými i fyzickými chorobami to mají v dnešní netolerantní společnosti velmi těžké, zejména pokud se jedná o psychiku, která se podobá popsané životní tabuli např. hroznými zkušenostmi z dětství, školní docházky, zaměstnaneckých poměrů a dalších pošramocených minulých i současných mezilidských vztahů. 

Tito lidé se nemohou bránit proti bezpráví, které na ně páchá společnost věčnou diskriminací, jako bychom žili ještě v "Protektorátu Čechy a Morava," vždyť v obdobích krize někdo musí být beránkem určeným rovnou na porážku. 
 
Společenské nálady zejména v období krizovém si neuvědomují, že handicapovaní lidé jsou tvořiví, vnímaví, mají blíže k přírodě i lidským hodnotám. Přesto současný stát rozdává malé almužny různých stupňů invalidních důchodů i příspěvků na péči. Často jim to neprávem závidějí lidé zdraví a pracující. 
 
Článek není proti zdravým a pracujícím, jen upozorňuje na složité a těžké úděly handicapovaných lidí. Sebevraždy jsou toho jasným důkazem, protože chodit k psychologovi, či psychiatrovi je prostě potupné v současné době.
 
Západ se tedy chová nepřátelsky k lidem skutečně nemocným, dokonce je nechává morálně a materiálně trpět již zmíněnou diskriminací i předsudky. Kam se poděly původní hodnoty Evropské unie ohledně zlepšování situace lidí nejvíce ohrožených?! 
 
V dnešní době se totiž palčivé problémy nehodí do krámu, vždyť důležité jsou peníze i za cenu ničení životního prostředí i mezilidských vztahů!
 
Pokud někdo z "většinových i menšinových" společností nadává na nemocné lidi, pak pláče a naříká na špatném hrobě! Vytunelovaný, rozkradený a zadlužený "celkový" stát je tedy vizitkou hyenismu dravého kapitalismu, který kosí i lidi zdravé a pracující!
 
Václav Kovalčík, Zlín

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře