Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Amerikanizace

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Amerikanizace naší mládeže i nejmenších dětí je v současné době stále silnější. Nejsilnějším prostředkem amerikanizace jsou americké filmy i "pohádky". Filmy se pak dostanou všude, do knížek, na oblečení, ...

  • amerikanizace

Jediným způsobem, jak amerikanizaci zabránit, je bojkot všeho, co USA přibližuje našim dětem. Mnohdy se tímto způsobem dá také hodně ušetřit. Nekupovat oblečení s americkými pohádkovými postavičkami, např. Simpsonovými nebo Hello Kitty, ale raději jednobarevná trika či si sami nabatikovat bílá trika. Pro nejmenší můžeme raději koupit triko s krtečkem nebo Ferdou mravencem.
Další možnost amerikanizace je, že se k dětem dostává přes školní potřeby. Například už i penály, obaly na sešity i aktovky či batohy jsou polepeny obrázky z amerických filmů či seriálů.
Nejnovějším způsobem jsou i časopisy. Časopisy typu Hello Kitty, Barbie, ... mají "zblbnout" naše děti a hnát je k nákupu dalších výrobků s motivy postaviček.Oproti jiným časopisům se vyznačují také "dárkem" a vysokou cenou, neboť se nacházejí v ceně okolo 100 Kč. V této cenové oblasti se nachází většinou odborné časopisy.
Nejhorší však je, že se pomalu amerikanizují i školy. Způsoby výuky se přibližují americkému, což se ukazuje poklesem kvality výuky oproti době socialismu. Navíc i neovlivněné děti se zde mohou nechat ovlivnit spolužáky.
Každý může bojovat s amerikanizací po svém. Nebo s ní nemusí bojovat vůbec. Ale správný vlastenec, ať český nebo moravský nesmí čekat jen v hospodě u piva jak to samo dopadne.


Facebook komentáře