Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Za turecký sarin bylo obžalováno 11 lidí

Turecký žalobce obžaloval 11 podezřelých, kteří byli v turecké provincii Hatay chyceni s chemickými zbraněmi.

Veřejný žalobce v pátek tvrdil, že zadržení byli ve styku se skupinou Al-Nusra napojenou na Al-Kájdu a Brigády Ahrah al-Shram a v Turecku pro ně vyráběli chemické zbraně. 

  • za-turecky-sarin-bylo-obzalovano-11-lidi
  • LiveLeak-dot-com-8f8273df5923-fft64_mf1478864.jpeg.resized

Žalobce svou žalobu dokončil v rámci vyšetřování zabavených chemikálií v jižním městě Adana 150 kilometrů od hranice se Sýrií.”

Žaloba obsahuje také několik telefonních konvezací mezi podezřelými, stojí v ní, že 35ti letý občan Sýrie, Hytham Qassap, navázal se sítí v Turecku kontakt, aby pro teroristické skupiny v Sýrii získal chemické materiály.

Žaloba odmítla tvrzení podezřelých o tom že o chemikáliích, které měli získat, nevěděli.

“Podezřelí se cítí nevinní, říkají, že si nebyli vědomi, že materiály, kteté se snažili získat, mohou být použity na výrobu sarinu. Podezřelí neustále poskytovali odporující a nepřesná fakta.” stojí v žalobě.

Podle žalobců turečtí dealeři Qassapovi řekl, že dvě z osmi chemikálií, které se snažil získat, byliy předmětem schválení státu.

Qassap se podle žaloby přiznal, že se do města Antakya odstěhoval po instrukcích lídra Brigád Ahrar al-Sham, Abu Walida.

“Po svém příjezdu do Antakyi se se mnou spojily další rebelské skupiny. Zatímco někteří mě požádali o léky a humanitární potřeby, další chtěli vojenské vybavení.” řekl žalobcům.

Vyšetřování bylo spuštěno poté, co bezpečnostní složky obdržely tip, že někteří anti-syrští militanti hledají materiály, které se dají použít na výrobu chemických zbraní.

Qassap a a pět tureckých podezřelých jsou ve vazbě, dalších pět bylo propuštěno.

http://www.presstv.ir/detail/2013/09/14/323820/turkey-indicts-11-over-syria-sarin-gas/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře