Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Většina hospitalizovaných pacientů s covidem-19 v izraelské nemocnici je dle lékaře plně očkována

Izraelský lékař tvrdí, že většina pacientů hospitalizovaných v jeho nemocnici je plně očkována proti covidu-19 a očkováni byli i pacienti s těžkým onemocněním.

V rozhovoru s Channel 13 TV News 5. srpna dr. Kobi Haviv, vedoucí lékař Herzogovy nemocnice v Jeruzalémě, uvedl, že „85 až 90 % hospitalizací se týká plně očkovaných lidí“ a „95 % pacientů s těžkou formou onemocnění je očkováno“. Herzogova nemocnice se specializuje na ošetřovatelskou péči o seniory.

  • vetsina-hospitalizovanych-pacientu-s-covidem-19-v-izraelske-nemocnici-je-dle-lekare-plne-ockovana

Haviv sdělil, že rostoucí počet případů, kdy očkovaní lidé onemocní covidem-19, je způsobeno tím, že „účinnost vakcíny slábne“.

Údaje izraelského ministra zdravotnictví z července naznačují, že účinnost vakcíny společnosti Pfizer v prevenci infekce a symptomatických onemocnění klesla z 90 % na pouhých 39 %, resp. 41 %. Úroveň ochrany před závažným onemocněním (88 %) a hospitalizací (91,4 %) však zůstala vysoká.

Vakcína společnosti Pfizer byla od prosince 2020 tamější jedinou používanou vakcínou pro Izraelce. Minulý měsíc však vláda oznámila, že pro určitou skupinu obyvatel bude v srpnu nabízena vakcína Moderna, zatímco vakcína Pfizer bude vyhrazena osobám mladším 18 let.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví dostalo k pátku druhou dávku vakcíny s messengerovou RNA celkem 5 392 509 osob z více než devíti milionů a 349 707 osob dostalo třetí posilovací injekci. V zemi bylo ke 4. srpnu zaznamenáno více než 3 000 pozitivních případů s covidem-19, 261 případů s těžkým průběhem onemocnění a šest úmrtí.

Lidé jsou považováni za plně očkované dva týdny po druhé vakcíně s messengerovou RNA.

Izrael byl jednou z prvních zemí, která v prosinci 2020 zahájila program hromadného očkování, a během tří měsíců bylo vakcínou s messengerovou RNA naočkováno nejméně 50 % jeho obyvatel, čímž se země stala světovým lídrem v očkování proti onemocnění covid-19.

V posledních šesti týdnech však země zaznamenává neustálý nárůst počtu případů a hospitalizací v důsledku onemocnění variantou delta, která se začala dominantně šířit po Izraeli a tvoří více než 90 % případů onemocnění. Podle vědců je přenosnější a může být infekčnější, ale zda způsobuje závažnější onemocnění, větší míru hospitalizací a úmrtí, zatím není známo.

Ampulka s vakcínou covid-19 společnosti Pfizer-BioNTech s injekční stříkačkou v ambulanci kardiovaskulárního centra v Sheba Medical Center nedaleko Tel Avivu v Izraeli. Vzhledem k tomu, že případů v zemi přibývá, od 12. července se začala podávat třetí dávka vakcíny především pacientům s oslabeným imunitním systémem, jako lidem po transplantaci srdce, plic a ledvin a někteří pacienti s rakovinou, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. 

Podle profesora Rana Balicera, lékaře veřejného zdravotnictví a předsedy izraelského národního týmu odborníků na covid-19, byly průlomové případy zaznamenány ve větší míře, než se u varianty delta očekávalo.

„Zaznamenali jsme více průlomových případů*, než jsme očekávali. Takže jsme nezaznamenali pouze onemocnění mezi neočkovanými… to, co jsme viděli, bylo stále více případů i mezi očkovanými.“

Navzdory nárůstu počtu případů a hospitalizací v souvislosti s covidem-19 jsou čísla dle odborníků nižší než v dřívějších vlnách a počet úmrtí zůstává nízký.

Přesto vláda tento týden zavedla nová omezení, která zahrnují určité procento státních zaměstnanců pracujících na home office a omezení shromáždění v určitých prostorách pro osoby, které mohou prokázat, že byly očkovány, prodělaly infekci nebo měly negativní test na covid-19.

Kromě toho jsou lidé povinni nosit roušky v interiérech na veřejných místech i na venkovních akcích s více než sto lidmi. Izraelská vláda v rámci své strategie k omezení rostoucího počtu případů onemocnění covidem-19 rovněž zavede kampaň proti objímání a líbání.

Původní článek newyorské redakce byl redakčně zkrácen. Přeložil (MiC)

Pozn:

* Průlomová infekce vakcínou je definována jako detekce RNA nebo antigenu SARS-CoV-2 v respiračním vzorku odebraném osobě ≥ 14 dní po absolvování všech doporučených dávek vakcíny proti covidu-19 schválených americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

zdroj: https://www.epochtimes.cz/2021/08/07/vetsina-hospitalizovanych-pacientu-s-covidem-19-v-izraelske-nemocnici-je-dle-lekare-plne-ockovana/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře