Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Sýrii se bude konat referendum o návrhu nové ústavy

  • assad-d
Syrská agentura SANA oznámila, že syrský prezident Bashar al-Assad vydal dekret kterým stanovil konání referenda o nové ústavě na 26. února. V referendu se má hlasovat o návrhu ústavy, který vypracovala komise zřízená pro tento účel v říjnu 2011. Syrský prezident již v lednu přislíbil, že nová ústava již nebude považovat vládnoucí stranu Baas za dominantní. Návrh ústavy předpokládá zavedení vícestranického systému v Sýrii.

V červenci 2011 byl podle SANA již přijat nový zákon, který v Sýrii umožňuje existenci pluralitního politického systému. Assad prohlásil, že v novém hlavním zákonu budou zakotveny už uskutečněné reformy a bude zajištěn přechod k nové etapě odhalující skvělé perspektivy pro budoucí generace. Po plebiscitu o ústavě se mají koncem května v Sýrii konat všeobecné volby na vícestranickém základě.

Od března roku 2011 se v Sýrii konají protivládní demonstrace a dochází tu k ozbrojeným srážkám. Spolu s výzvami k rezignaci prezidenta Asada je jedním z hlavních požadavků protestujících přijetí nové demokratické ústavy. Současně Rusko a Francie připravují nový návrh rezoluce OSN o Sýrii, - oznámil francouzský ministr zahraničních věcí Alain Juppé.

Zdroj:

http://www.pressexpress.eu/

http://czech.ruvr.ru/2012/02/15/66145874.html

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře