Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Izraeli opravdu ilegálně odebírali orgány

  • organy
Izrael připustil, že jeho patologové odebírali orgány mrtvým Palestincům a jiným lidem bez souhlasu jejich rodin, tato praxe prý ale skončila v 90. letech, oznámil britský The Guardian. Toto odhalení zveřejnil v televizním dokumentu dr. Yehuda Hiss, bývalý šéf forenzního institutu Abu Kabir poblíž Tel Avivu. Rozhovor s ním na toto téma natočil už v roce 2000 jistý americký akademik a zveřejnil až nyní, a to hlavně kvůli sporům Izraele a Švédska ohledně článku ve švédském listu Aftonbadet, který na ilegální odběry lidských orgánů v Izraeli poukazoval.

Podle dokumentu odvysílaného na Druhém kanálu izraelské televize experti v Abu Kabir odebírali nebožtíkům kůži, rohovky, srdeční chlopně a kosti, a to od Palestinců, izraelských vojáků, izraelských občanů i od zahraničních dělníků.

Izraelská armáda v dokumentu potvrdila, že se takový odběr prováděl, zdůraznila nicméně, že „vše skončilo před více než deseti lety."

„Začali jsme s rohovkami... vše se dělalo velmi neformálně. O souhlas pozůstalých jsme nikdy nežádali," prohlásil Hiss. Dokument ale nepotvrdil, že by Izraelci kvůli odběru orgánů Palestince zabíjeli, jak tvrdil Aftonbladet.

Hiss byl ze své funkce odvolán v roce 2004, kdy na veřejnost proskočily první zprávy o odběru orgánů, dál ale v institutu pracuje.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře