Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V Bahrajnu a Saudské Arábii to vře aneb Kdo seje vítr, sklízí bouři

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • saudska-arabie
Chalífovy jednotky napadly budovu opozice

Bahrajnské bezpečnostní složky napadly budovu hlavního opozičního bloku al-Wefaq v Manamě. Aktivisté tvrdí, že bylo zraněno několik lidí poté, co režimní vojáci budovu v pátek napadli a použili slzný plyn. „Bezpečnostní složky zaútočily přímo na budovu skupiny, kde se sešli lídři a členové" řekl mluvčí al-Wefaq, která má svou hlavní budovu na kraji Manamy.

 

Strana Al-Wefaq při útoku pořádala svou pravidelnou týdenní schůzi. Byla ale zničena režimními jednotkami. Bahrajnské ministerstvo vnitra ve čtvrtek zakázalo lídrům al-Wefaq pořádat své týdenní schůze.

Příslušníci bahrajnské policie obklíčili okolní oblasti, aby zabránili šíření shromážďování opozičních skupin a vystřelili „slzný plyn a gumové projektili přičemž zanechali několik zraněných, včetně dětí." stojí v prohlášení al-Wefaq.

Režimní ozbrojené slošky také napadly protivládní protesty v několika dalších městech a vesnicích u Manamy, nebyly ale zprávy o zraněních.

Saudové začali obsazovat mešity

Saudská police obklíčila několik mešit po celé zemi, když aktivisté začali protestovat formou celonárodního obsazení mešit. Aktivisté tvrdí, že okupace mešit byla uskutečněna kvůli požadavku okamžitého propuštění tisíců politických vězňů držených režimem bez soudu nebo legitimních obvinění.

Záznam vydaný aktivisty ukazuje těžkou policejní přítomnost v hlavním městě a ve městě Jeddah. Saudové okupaci pojmenovali „Pátek Al-Ahmeda" po prominentním klerikovi, který byl zatčen před několika měsíci.

Řekli, že okupace bude pokračovat, dokud ministertsvo vnitra nesplní jejich požadavky a propustí jejich milované a příbuzné. Saudští aktivisté tvrdí, že v zemi je více jak 30 tisíc politických vězňů.

Podle nich je většina držena bez soudu nebo legitimního obvinění a byli zatčeni jen proto, že vypadali podezřele.

http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?fromval=1&cid=23&frid=23&eid=39026

http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?eid=39016&cid=23&fromval=1&frid=23&seccatid=27&s1=1

wertyzreport.cz

Facebook komentáře