Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Saudi Aramco zahájí výstavbu velkého rafinérského a petrochemického komplexu v Číně

Dohodu o výstavbě rafinérie podepsali Anwar Al Hejazi, prezident Aramco Asia (sedící vlevo), Yongqiang Ren, předseda North Huajin (sedící uprostřed), a Fei Jia, předseda Panjin Xincheng Industrial Group (sedící vpravo).

Projekt na zelené louce zahrnuje rafinerii s kapacitou 300 000 barelů denně a 1,65 milionu tun etylénové jednotky

Aramco dodá do projektu až 210 000 barelů surové ropy denně

Očekává se, že integrovaný rafinérský a petrochemický komplex bude plně funkční do roku 2026

Komplex se bude nacházet ve městě Panjin v provincii Liaoning na severovýchodě Číny

Aramco a partneři společného podniku NORINCO Group a Panjin Xincheng Industrial Group plánují zahájit výstavbu velkého integrovaného rafinérského a petrochemického komplexu v severovýchodní Číně.

Huajin Aramco Petrochemical Company (HAPCO), společný podnik společností Aramco (30 %), NORINCO Group (51 %) a Panjin Xincheng Industrial Group (19 %), vyvíjí komplex, který bude kombinovat rafinerii s kapacitou 300 000 barelů denně a petrochemický závod s roční výrobní kapacitou 1,65 milionu tun etylenu a 2 miliony tun paraxylenu.

Stavba má být zahájena ve druhém čtvrtletí roku 2023 poté, co projekt získá požadovaná administrativní schválení. Očekává se, že bude plně funkční do roku 2026.

Aramco dodá až 210 000 barelů denně surové ropy do komplexu, který se staví ve městě Panjin v čínské provincii Liaoning.

  • aramco-jv-hapco-zahaji-vystavbu-velkeho-rafinerskeho-a-petrochemickeho-komplexu-v-cine

Mohammed Y. Al Qahtani, výkonný viceprezident společnosti Aramco pro Downstream, řekl : „Tento důležitý projekt podpoří rostoucí čínskou poptávku po palivech a chemických produktech. Představuje také významný milník v naší pokračující strategii navazující expanze v Číně a širším regionu, která je stále významnějším motorem globální poptávky po petrochemii. “

Zou Wenchao, zástupce generálního ředitele skupiny NORINCO, řekl: „Tento rozsáhlý rafinérský a petrochemický komplex je klíčovým projektem skupiny NORINCO Group pro realizaci a realizaci společného rozvoje vysoce kvalitní iniciativy Belt and Road, podporu průmyslové restrukturalizace a zlepšení. ropný a petrochemický sektor, aby se stal silnějším, lepším a větším. Bude hrát důležitou roli při prohlubování hospodářské a obchodní spolupráce mezi Čínou a Saúdskou Arábií a při dosahování společného rozvoje a prosperity.

Jia Fei, předseda představenstva Panjin Xincheng, řekl: "Projekt má pro Panjin velký význam, protože zvyšuje produkci chemikálií a speciálních produktů, posiluje integraci rafinérského a chemického průmyslu. Je to pro Panjin symbolický projekt, protože se snaží urychlit rozvoj důležité národní základny petrochemického a jemného chemického průmyslu.

Překlad CFP!

Celý článek ZDE: https://www.aramco.com/en/news-media/news/2023/aramco-jv-hapco-to-commence-construction-of-petrochemical-complex-in-china

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře