Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA budou stát při Izraeli a jeho válečných zločinech

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • israel-valecny
Při setkání s americkou velvyslankyní při OSN Susan Riceovou izraelský prezident Šimon Peres odsoudil OSN za „šíření lží" tím, že umožnila projednávání tzv. Goldstoneovy zprávy o válečných zločinech spáchaných během izraelské agrese v Gaze.

Zpráva sice z válečných zločinů viní i hnutí Hamas, nicméně Riceová prohlásila, že USA budou stát po boku Izraele jako „loajální přátelé" a budou proti zprávě bojovat v radě bezpečnosti OSN.

Rada OSN pro lidská práva zprávu minulý týden formálně přijala, a to poměrem hlasů 25 ku šesti, přičemž USA hlasovaly - spolu s Maďarskem, Itálií, Nizozemskem, Slovenskem a Ukrajinou -- proti. Očekává se, že Washington v Radě bezpečnosti použije své právo veta.

Obsah zprávy do značné míry kopíruje údaje ochránců lidských práv, kteří monitorovali konflikt, v němž bylo zabito na tisíc palestinských civilistů. Izrael ale trvá na tom, že autor zprávy, jihoafrický soudce židovského původu Richard Goldstone, je „antisemita" a jeho vláda razí názor, že všechny státy, které jeho zprávu v OSN podpořily, jsou také antisemitské a chtějí, aby byli Židé zmasakrováni.

 

Facebook komentáře