Syrská opozice odmítla předat chemické zbraně pod mezinárodní kontrolu
- Podrobnosti
- ze světa / Blízký východ|
- 11. září 2013|
- Hlas Ruska|
- 4944 x
Syrská opozice pokládá za nepřijatelný návrh Ruska předat chemické zbraně pod mezinárodní kontrolu, oznámila v úterý agentura France Press.
V pondělí ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov vyzval Damašek, aby předal chemické zbraně pod mezinárodní kontrolu, aby se dohodl o likvidaci arzenálu a o připojení k Organizaci pro zákaz chemických zbraní. Syrské úřady s návrhem souhlasily. Americký prezident Barack Obama projevil o ruský návrh zájem.
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/2013_09_10/Syrska-opozice-odmitla-predat-chemicke-zbrane-pod-mezinarodni-kontrolu/
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- „Tak a konec“: Putin unavený z čekání - Rusko se chystá na tvrdý konec SVO...
- Jak se Rusko stalo agresorem.
- Poprvé v historii: Zničena ukrajinská základna taktického letectva. Ministerstvo obrany mlčí.
- I. Voronič: Proč SVR zabila vysoce postaveného představitele ukrajinské SBU – Jak byl připraven plán popravy
- Ruská likvidace britsko-americko-dánských elitních hrdlořezů z jednotky 50/50 a šokující manipulace českého ZAMINI. Analýza.
- EU do tří let zkrachuje