Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Syřané volí prezidenta i v zemích, které jim to oficiálně zakázaly

  • syrane-voli-prezidenta-i-v-zemich-ktere-jim-to-oficialne-zakazaly
  • dav
  • urna2
  • urna
  • kiss

 

Dnes se konají dlouho očekávané prezidentské volby v Sýrii. Kandiduje současný president Bashar al Assad a další dva kandidáti. Prvním je komunistický politik z Allepa Maher Hajjar a druhým je pravicový podnikatel Hassan al-Nouri. Všichni tři kandidáti brání národní zájmy a podporují Syrskou arabskou armádu.

Syřané, kteří žijí v zahraničí, se zúčastnili voleb v předešlých dnech na svých ambasádách. Některým bylo jejich právo upřeno. Např. Francie, Německo, Belgie nebo Austrálie neumožňují Syřanům účastnit se voleb většinou na protest proti syrskému režimu.

První červnový den v Austrálii uspořádala Syrská národně sociální strana společně se syrskou komunitou symbolické volby. Událost měla úspěch a na předměstí Sydney se sjelo několik set Syrských občanů s vlajkami, transparenty a dalšími předměty, které propagují Sýrii či kampaň současného prezidenta s názvem SAWA.

Volební místnost byla tak zaplněná, že značná část přítomných musela čekat venku, než se na ně dostala řada. Účastníci si mimo samotného volebního aktu vyslechli projevy, vlastenecké písně a podepsali petici, která bude přiložena k žalobě k nejvyššímu soudu. Syřané se nehodlají spokojit s tím, že jim nebylo umožněno zúčastnit se regulérně syrských prezidentských voleb.

Australská media o celé akci neinformovala. Přítomna byla pouze syrská televize Syria TV a íránská Press TV.
Přestože se Západ snaží první demokratické prezidentské volby v Sýrii znepříjemňovat a je zjevné, že se je chystá zpochybnit, ještě než skončily, každému, kdo sleduje vývoj v Sýrii je jasné, že současný president má obrovskou podporu svého národa a jeho vítězství bude nezpochybnitelné. Ostatně není tomu tak dlouho, co Západ uznal, že Assad má podporu až 70% obyvatel.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře