Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Stanovisko velvyslanectví Syrské arabské republiky v ČR k poslednímu vývoji v Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Teror, který je páchán v Sýrii poukazuje na spolupráci mezi Frontou Al Nasra a ostatními teroristickými organizacemi, které jsou podporovány finančně, logisticky a dodávkou zbraní od Saudské Arábie, Kataru, Turecka, Francie a Spojených států amerických.

  • stanovisko-ceskeho-velvyslanectvi-syrske-arabske-republiky-k-poslednimu-vyvoji-v-syrii

Katarská televizní stanice Al Jazeera uvedla rozhovor moderátora Tajsír Alůny (souzeného ve Španělsku za spolupráci s Al Kájdou) s tzv. Abu Mohamed Al Jolany, vůdcem organizace Fronty Al Nasra, která je na seznamu teroristických organizací OSN.

Během rozhovoru Jolany řekl, že plán Fronty Al Nasra je starý a že souhlas, aby Fronta vnikla do Sýrie byl vydán od štábu " státu Islámský Irák". Toto rozhodnutí bylo v úmyslu organizace Al Kajda již dlouho.

Jolany řekl, že se dostali do Sýrie v srpnu 2011 a to potvrzuje prohlášení syrské vlády, které nenašlo pochopení.

Jolany dále řekl, že oni jako Fronta Al Nasra prohlašují, ží pokud by byla Sýrie osvobozena, tak bude ovládána podle islámského práva Al Šaria. Právo na vládnutí by měli pouze lidé, kteří s tímto právem souhlasí. Co se týká menšiny Jolany podotkl, že budou mít podle práva Al Šaria nějaké povinnosti a že budou zrušeny veškeré občanské zákony.

Jolany se v rozhovoru dále zmínil o tom, že lidé nemají jinou možnost než přijmout jeho bojovníky (mužahidin).

Postoj Fronty Al Nasra a ostatních islámských organizací je odlišný a nesouhlasí s ženevskou konferencí a anis politickými řešeními Krize v Sýrii. Považuje každého účastníka konference za nepřítele.

Jolany dále řekl, že pokud by ženevská konference shledala řešení syrské krize, on a jeho Fronta nebudou souhlasit a podle něj ti, kteří by v Ženevě o tomto jednali nemají realistický vliv v Sýrii. Toto potvrzuje, že islámské organizace nepřipouštějí žádnou domluvu a chtějí vše vrátit do období Osmanské říše kdy vládl Sultán.

Jolany uvedl, že spor mezi Frontou Al Nasra a " islámským státem Irák a Levanty " je spor mezi bratry v jednom bytě a tento spor už řeší "Al Amir Ajman Al Zawahiri". A tohle znamená, že organizace Al Kajda je v podstatě organizace, která provozuje tyto islámské organizace, jež bojují na syrském území s regionální a západní podporou.

Jolany potvrdil, že instrukce, které mají organizace Fronta Al Nasra a ostatní teroristické organizace v rámci islámské fronty, mají přímo od vůdce Al Kajdy Ajman Al Zawahiri.

Je všeobecně známo, že teroristická organizace Islámská fronta je ve vztahu se známými politickými osobnostmi Saudské Arábie a Spojených států amerických. Islámská fronta páchala mnoho terorictických vražd s náboženským podtextem.

Stojí za zmínku, že charta Islámské fronty ukazuje v rámci představení celé fronty, že chce změnit celý režim, to znamená zcela od základů a vybudovat islámský stát kde vládnou islámská práva Al Šaria, která budou jediným základem práv státu.

Cílem tohoto státu je zabudovat ve společnosti jen islámskou identitu a to znamená, že všechny menšiny přijdou o svá práva. Charta Islámské fronty jasně poukazuje na to, že Bůh je zdrojem práv, a proto každá politika nemůže být uznána.

Islámská fronta neuznává demokracii ani parlamenty, protože podle jejich charty je vládnutí právem jen pro Boha.

Vzhledem k rostoucím teroristickým činům a v rámci spolupráce proti terorismu nesmí jakýkoliv stát, který je členem OSN organizovat teroristické činy v jiných státech nebo vést k provokaci teroristických činů.

V rámci rostoucí propagace Wahabského takfirského myšlení a po seznámení se s různými materiály, které propagují kulturní zastupitelství Saudské Arábie v mnoha státech upozorňuje Sýrie na nebezpečí těchto materiálů, které devastují myšlenky dětí a ukazují dětem, že křesťané a určité sekty v Islámu jsou "nevěřící" , a že musí devastovat hřbitovy a všechny historické monumenty jak se tomu děje momentálně i v některých oblastech na severu Sýrie kam vnikly teroristické skupiny.

Režim Saudské Arábie věří v univerzálnost Wahabských myšlenek, a proto posílá teroristy a takfiristy do celého světa. Kvůli tomuto je dnes Saudská Arábie hlavním zdrojem terorismu ve světě.

Režim Saudské Arábie učí svůj lid jazyku nenávisti vůči ostatním a předává jim kulturu extremismu a násilí.

Saudská Arábie je zdrojem "takfirské fatua", kterou předávají duchovní podporováni saudskými penězi a to poté vede k teroristickým sebevraždám.

Syrská arabská republika upozorňuje celý svět na toto nebezpečí a vyzývá k boji proti černým takfirským wahabským myšlenkám a představitelům zodpovědným za tyto myšlenky. Nikdo na světě nemůže být v bezpečí před teroristickými činy včetně zemí, které posílají teroristy do Sýrie a jiných států.

Facebook komentáře