Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko hodlá dodržet smlouvu o dodávkách zbraní Sýrii

  • rusko-syria
Ruský diplomatický zdroj řekl, že i přes obavy Západu, že obranné zbraně spadnou do rukou teroristů Moskva splní své povinnosti vyplývající z 5ti letého                       kontraktu. „Nadzvukové střely pobřežní obrany byly dodány jako součást mobilního pobřežního systému střel Bastion." řekl Interfaxu zdroj mluvící pod podmínkou anonymity.

 

Dodávka zbraňových systémů je jen první částí procesu. Teď „je vyžadováno více času k dokončení výcviku syrského personálu", řekl zdroj a dále dodal, že systém střel Sýrii umožní chránit celé pobřeží od možného útoku z moře."

Damašek očekává příjezd minimálně dvou systémů Bastion s 36 střelami Yakhont na každý systém. Podle neoficiálních odhadů má kontrakt hodnotu 300 milionů dolarů. Prohlášení přichází, když je na cestě do přístavu v Tartus ruská námořní flotila vedená jadernou letadlovou lodí Admirál Kuznětsov.

Ruští armádní činitelé odmítají, že by námořní návštěva souvisela s chaosem v zemi, říkají, že to bylo plánováno už dříve. Kromě Sýrie ruská letadlová loď a její eskorta připluje také do Bejrútu, Janova v Itálii a na Kypr, říká bývalý námořní šéf admirál Viktor Kravchenko.

K dodávce střel do Sýrie ministr obrany Anatoly Serdyukov reportérům na začátku roku řekl, že Rusko plánuje splnit kontrakt z roku 2007.

http://www.islamtimes.org/vdchkwnzq23nz-d.01t2.html

Dodatek: Samozřejmě, že to souvisí s nepokoji v zemi. Jedna námořní flotila už v Sýrii je. Assad naznačil, že Rusko má v plánu plnit své závazky na Středním východě a ministr zahraničí Muallem řekl, že každý krok je kontrakt konzultován s Ruskem. Takže když byla tato smlouva podepsána v roce 2007, proč je plněna až 4 roky poté? Protože Rusko tu má evidentně své vlastní zájmy.

wertyzreport.com

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře