Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení s vyjádřením solidarity lidu Syrské arabské republiky.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Se znepokojením sledujeme trvalé vměšování zejména Francie, Velké Británie, Turecka a jejich feudálních přátel z Kataru a Saudské Arábie do událostí v SAR.

Jejich podpora ozbrojených skupin vytváří atmosféru strachu a násilí, které ztěžuje jakékoliv racionální politické řešení konfliktu v zájmu lidu Sýrie.

Těmto silám nejde o demokracii a lidská práva, ale o destabilizaci státu jako takového, o jeho politické a ekonomické ovládnutí nebo rozklad.

 
  • prohlaseni-s-vyjadrenim-solidarity-lidu-syrske-arabske-republiky

V těžkých podmínkách ozbrojených útoků na stát i jeho občany dokázala syrská vláda realizovat politické a ústavní reformy. Ani nám nepřísluší posuzovat jejich provádění a kvalitu, ale o jejich skutečné životaschopnosti musí rozhodovat pouze syrský lid - nikdo jiný.

Vyzbrojování teroristických skupin, jejich výcvik a logistická podpora, nebo dokonce poskytování vlastního území jako nástupního prostoru k ozbrojeným akcím proti území sousedního, suverénního státu SAR je naprostým popřením všech zásad mezinárodního práva.

Sýrie se nesmí stát druhou Libyií !

Nepřátelská koalice vnějších a vnitřních sil ani po roce nedokázala Sýrii rozložit.

Syrský národ se nepodařilo rozdělit a lidé nebrání jen nějaký „režim“, ale zachování suverenity své země a její hodnoty tolerance i solidarity. Vyslovujeme jim za to respekt, obdiv i spoluúčast s postiženými.

Vyslovujeme hluboký smutek nad barbarskými činy, jakým byl teroristický útok na univerzitu v Aleppu,

Požadujeme konečně skoncovat se zahraniční podporou těch militantních skupin, které podněcují násilí v zemi a odmítají politické řešení krize.

Vydávat jejich zástupce v zahraničí za jediné legitimní reprezentanty syrského lidu je výsměch zdravému rozumu a popření všech pravidel demokracie a práva.

Prohlašujeme, že o budoucí cestě Sýrie nesmí rozhodovat cizí státy, ale výhradně politický suverén Republiky, kterým je syrský lid, bez ohledu na etnickou nebo náboženskou příslušnost.

Věříme v ducha tolerance a solidarity, v jednotu statečného syrského národa, v politickou a ekonomickou suverenitu země, v zachování jejího civilizačního odkazu.

Přijato všemi účastníky na výroční konferenci

Vlasteneckého sdružení antifašistů Moravy a Slezska

v Prostějově, dne 15.února 2013.

V zastoupení: RNDr. Josef Liška

a

kolektiv neformálního sdružení

Skupina Česko-Slovenský Bulletin, Entente internationale des travailleurs (SCSB.EIT)

V zastoupeni:

Vladimíra Levá / Josef Míkovec / Vlastimil Polák / Jan Příbaň / Andrej Sablič / Petr Schnur / Jan Tesař / Petr Tuček / Jaroslav Vávra

Za autenticitu dopisu ručí: RNDr. Josef Liška ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) Petr Schnur M.A. ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře