V očekávání oslavné demonstrace 1. května v Izraeli, která se konala minulou sobotu (27. dubna, protože Mezinárodní den dělnické třídy není v této zemi svátkem), vtrhly policejní síly do sídla PCI ve městě. z Nazareta, kde zadrželi dva ozbrojence, „zabavili mobilní telefony a zničili propagandu“ připravenou na další den.

Je to již druhý rok po sobě, co „fašistické síly Bena Gvira“, izraelského ministra národní bezpečnosti, zaútočily na centrum, které připravovalo oslavu 1. máje. V roce 2023 strhli všechny palestinské vlajky přítomné na místě a ve městě zatkli šéfa komunistické strany.

Navzdory tvrdým represím režimu se tisíce lidí připojily k demonstraci na Mezinárodní den pracujících v Nazaretu, „proti kruté válce v Gaze, proti okupaci, fašismu a třídnímu vykořisťování“. V tuto chvíli, kdy okupační síly již zabily desítky tisíc lidí, pokračuje boj uvnitř Izraele za „politické řešení, za spravedlivý mír a za dohodu, která propustí všechny unesené, vězně i rukojmí“. dohoda, která funguje pro všechny“, která zahrnuje tisíce palestinských vězňů v izraelských věznicích.

„Pouze silná arabsko-židovská aliance ukončí fašismus a zaručí prosperující budoucnost pro oba národy,“ tvrdí Komunistická strana Izraele. Beze strachu z policejní represe, „pryč s okupací a apartheidem! "Pryč s fašismem a imperialismem!" - Komunistická strana Izraele.

Zdroj: https://mundoobrero.es/2024/04/29/la-policia-del-regimen-sionista-ataca-y-destroza-la-sede-del-partido-comunista-de-israel/